Tajemné místo, kde kape voda odspoda nahoru a kočky kráčejí vzpřímeně. Zprávy ukazují na spojitost se studenou válkou

Kde se toto tajemné a strašidelné místo, kam se nikdo neodvažuje vkročit, nachází? A proč tomu tak vlastně je? Mohou za to pouze vzniklé pověry? Máte-li rádi opuštěná místa s dávkou napětí, bude toto čtení právě pro vás.

Jeskyně psance

Jeskyně Davelis, situovaná v Řecku, u hory Penteli, nese svůj název po psanci. Pojmenována nicméně byla až v 19. století. Její objevení se ale datuje o několik století dříve, až do 5. století. V té době se kolem ní těžil mramor.

Psanec Davelis ji společně se svými společníky využíval jako svůj úkryt. Vypráví se, že v jeskyni bylo jedno velké bludiště s tunely, které ústily do místa, kde žila Davelisova milenka, tehdy společensky vysoce postavená žena.

Právě tyto tunely se staly osudnými mnoha zvídavých lidí, kteří byli hnáni touhou po objevení záhad a něčeho dosud neobjeveného. Jeskyně nejenže sloužila jako úkryt zločinců, přitahována byla i nábožensky založenými osobami. Ti zde uctívali svého boha, a dokonce mu u vchodu postavili vlastní menší kostel.

Foto: Shutterstock

Neobjasnitelné jevy

Mnoho těch, kdo se do jeskyně odvážili, popisují, že zde panuje jakási zvláštní energie, po které se cítí celí nesví, až na omdlení, kdy nedokáží jasně uvažovat.

Koncem 70. let byla jeskyně uzavřena a začala sloužit jako vojenský objekt. Co se tam až do počátku 90. let odehrávalo, bylo přísně tajné a střežené. Po této době byl prostor znovu otevřen a nově bylo objeveno množství nových tunelů, ty však přístupné nebyly.

Teorie o uzavřeném prostoru dosud objasněné nebyly. Spekuluje se o těžení mramoru a podpoře amerických satelitů anebo o kooperaci s NATO v rámci jaderných zbraní.

Ti, kteří se tam odvážili v kročit, se nechali slyšet, že se tam dějí nevysvětlitelné jevy. Například voda kape z podlahy až ke stropu, kočky chodí vzpřímeně a elektronická zařízení se tam mají chovat zcela nevysvětlitelně. Někdo záhady dotáhl tak daleko, že se slýchá, že jsou zde důkazy okultních rituálů.

Foto: Shutterstock, zdroj: cityseeker, AtlasObscura

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments