Tříprsté mumie připomínající mimozemšťany. Jejich původ je šokující

Mumie a celkový proces mumifikace nadále patří mezi fascinující pozoruhodnosti. Tento typ pohřbívání je znám především od Egypťanů, nicméně i od jiných asijských národů či například i z Portugalska. Je to dokonalý úkaz, jak se dá zachovat lidské tělo i po dlouhá tisíciletí.

Nový objev

Mumie nám známé jsou nejen fascinací, ale vzbuzují i uznání.  Co ale vzbudilo lidskou zvídavost, tak je objev v peruánské Nazce, která je již po několik let středem vědeckého zájmu. Zde byla v roce 2017 objevena nevšední mumie, která je obestřena záhadnostmi a tajemstvím. Mumie byla identifikována jako žena, ovšem ne ledajaká. Má na každé ruce jen tři prsty! Byla pojmenována jako Marie a řadou vědců studována. Její původ se odhaduje do 5. století.

Marie nebyla v hrobce jediná. Společně s ní bylo objeveno 5 dalších tříprstých těl, čtyři těla mužská a jedno devítiměsíční dítě.

Foto: Shutterstock

Mimozemšťané?

Všichni odhadovali, že se jedná o mimozemšťany, a to nejen na základě tři prstů na obou rukách. Mumie měly navíc zdeformovanou hlavu a jejich prsty byly celkově delší než ty lidské.

Profesor z Ruské národní výzkumné univerzity, Konstantin Korotkov, mumie podrobněji zkoumal. Potvrdil, že jejich DNA obsahuje stejný počet chromozomů, jako mají lidé, a to celkem 23. Zároveň má důkazy, že mužská těla mumií mají Y-chromozom, což se taktéž shoduje s lidskými mužskými těly.

Současně ale podotkl, že se o lidi nejedná. Mají odlišnou anatomickou strukturu. Další vědci tvrdí, že některé kosti mají jiný tvar, například hlavu s prodlouženou velikostí v zadní části. Další názory tvrdí, že Marie a nalezené dětské tělo mohou pocházet z jiné rasy. Ta mohla ve vývoji pokročit mnohem dříve, než v jakém stádiu jsme my lidé aktuálně. Může se dokonce jednat až o tisíce let.

Korotkov dále vystoupil s názorem, že se může jednat o mimozemšťany, ale spíše se z vědeckého pole setkal s kritikou.

Mumie byly nakonec odsouzeny jako podvod a kritizovány na šíření deziluzí.

Foto: Shutterstock, zdroj: EveningStandard, livescience

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments