Televize stahuje moderátora Suchoně za nezvládnutý rozhovor z vysílání. Diváci ho naopak chválí

Nezvládnutý rozhovor s šéfem lékařské komory Milanem Kubkem má pro moderátora televize Nova Petra Suchoně nepříjemnou dohru. Stanice ho totiž stahuje z vysílání. To už ostatně avizovala krátce poté, co rozhovor vzbudil na sociálních sítích značný rozruch, kdy jedna část diskutujících moderátora tvrdě kritizovala za neprofesionální jednání, zatímco ta druhá mu za jeho slova vyjadřovala podporu.

Čtěte také: Moderátor Novy v přímém přenosu zlehčoval Covid-19 a zpochybňoval slova šéfa lékařů. Imunolog Hořejší ho musel napomenout

Jde o selhání moderátora, který nedodržel základní novinářská pravidla. Budou z toho vyvozeny důsledky,” uvedla TV Nova v oficiálním prohlášení, které následovalo poté, co se sám Petr Suchoň omluvil s tím, že nezvládl své emoce, což je v takové chvíli nepřípustné.

Omluva nestačila

Chtěl bych se divákům, kolegům a zejména panu prezidentovi České lékařské komory Milanu Kubkovi veřejně omluvit za obsah a formu rozhovoru v Televizních novinách. Vedení rozhovoru jsem po všech stránkách, a zejména pak emocionálně, nezvládl. Také na mě dolehla tíha posledních náročných týdnů a aktuálního nepříznivého vývoje pandemie v ČR,” napsal Petr Suchoň ve svém prohlášení, kde si posypal hlavu popelem.

Stačit to však nebude. Nyní už je jasné, jaké důsledky to pro moderátora bude mít. “Petr Suchoň v Televizních novinách nebude nějakou dobu neuvidí,” řekl mluvčí Novy Vojtěch Boháček Mix24.cz. Neupřesnil přitom, jak dlouhá tato vynucená pauza bude.

Existuje přitom významná část diváků, kteří Suchoňův výkon nevidí vůbec kriticky, ba právě naopak, ho chválí za to, že po svém hostovi chtěl znát odpovědět na otázku, proč osočoval z nepříhodného jednání lidi, kteří neporušili žádná opatření a pouze si šli na farmářské trhy koupit onu příslovečnou biomrkev.

Diváci Suchoně chválí

Jednoznačně se pana Suchoně zastávám, neřekl nic špatného, jen chtěl přímou odpověď. Spíše by se měl omluvit ten lékař, který se bezdůvodně kvůli nějaké mrkvi navážel do lidí, kteří vládní nařízení nijak neporušili,” napsala do diskuzního fóra Mix24.cz čtenářka Marcela.

Výborně Petře Suchoni, nemyslím, že je potřeba Vás za něco trestat, řekl jste jen pravdu, která se dnes některým vůbec nelíbí. Lidé, kteří se na trhu řídili nařízením vlády opravdu nic neporušili. Když se nyní nelíbí, nebo někomu nehodí co lidé na tržnici dělali, začal bych z toho, kdo vůbec konání onoho zmiňovaného trhu povolil,” připojil se se slovy podpory také čtenář Mirek Deško.

Petr Suchoň také na svůj Instagram umístil příspěvek, ve kterém zdůrazňuje, jak si váží práce zdravotníků “Nikdy jsem nezpochybňoval a nezlehčoval práci lékařů,sester a celého zdravotnického personálu. Jste hrdinové, nejen v době Covidu,” uvedl moderátor.

Foto: Instagram P. Suchoně

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
44 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments