Teplé počasí konečně dorazí. Meteorologové řekli, kdy přijdou tropy

Českou republiku v posledních týdnech sužuje nebývale chladné počasí, které nekoresponduje s tím, na co jsme koncem května zvyklí. Kromě jiného to stěžuje návštěvu zahrádek restaurací, které se po dlouhém lockdownu konečně otevřely a vyhlížejí davy hostů.

Tento týden by ale měl konečně přinést zvrat a znamenat jednoznačný přelom do letního počasí. “Na počátku týdne se tlaková výše přesune ze Severního moře nad Skandinávii a zmohutní. Po jejím okraji bude proudit od severovýchodu do střední Evropy chladnější vzduch, ale jeho příliv bude postupně slábnout. V druhé polovině týdne bude tlaková výše nad Skandinávií slábnout a ke konci období se nad střední Evropu vytvoří nevýrazné pole nižšího tlaku vzduchu,” uvádí ve své zprávě Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Teplé počasí však zatím pocítíme především přes den. Rána by i tento týden měla zůstat spíše chladná, ale i to se bude postupem času měnit.

V pondělí má být polojasno až oblačno, na východě území se mohou objevit přeháňky. Přes den dosáhnou teploty 20 °C, nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 8 do 4 °C.

Úterý přinese oblačnost, přičemž v noci teploty spadnou až ke 3 °C. Přes den si nicméně užijeme i příjemných 21 °C.

Na středu hlásí ČHMÚ polojasno až oblačno, místy s přeháňkami. Denní teploty dosáhnou 22 °C, v noci potom spadnou k 10 až 6 °C.

Ani ve čtvrtek si neužijeme zcela slunečný den, bude spíše polojasno. Pokračovat však bude růst teplot, a to až na 23 °C přes den a 10 °C v noci.

Také pátek se ponese ve jménu polojasné oblohy, vzhledem k vyšší oblačnosti může i zapršet. Teploty však již budou atakovat 25 °C, v noci potom 11 až 7 °C.

Zatímco dosud byly víkendy zamračené a studené, tentokrát jsou šance na povedené volné dny. V sobotu a neděli by se ručička teploměru mohla vyšplhat až na 27 °C. Mohou se nicméně objevit krátké přeháňky, místy i bouřky. Teplé počasí by je ale mělo vynahradit a učinit snesitelnými.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments