To už je neúnosné. Arenberger znovu podváděl, tentokrát s bytem

Na ministra zdravotnictví Petra Arenbergera praskl další skandál. Jak informuje server Seznam Zprávy, za výhodnou cenu si v roce 2019 koupil byt od městské části Praha 1. Tento byt měl už několik let předtím v nájmu a získal tak možnost ho odkoupit. Avšak pod jednou podmínkou: že v něm bude trvale bydlet. Tu ale s největší pravděpodobností nesplnil.

Arenberger koupil lukrativní byt v Bolzanově ulici o výměře 245 metrů čtverečních za 11,5 milionu korun, což i v roce 2019 byla extrémně výhodná cena. Za jeden metr tak ministr zaplatil 47 tisíc korun, přestože tržní cena byla přibližně trojnásobná.

Ministr zdravotnictví v tomto bytě dlouhodobě provozuje svou soukromou ordinaci. Mimochodem, je to právě tato praxe, na kterou Arenberger v poslední době vykazuje desítky klinických studií, jež podle vážných podezření odklonil z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, které do nástupu na ministerstvo šéfoval.

Při koupi bytu se však Arenberger zavázal k tomu, že byt bude užívat k trvalému bydlení. Jenže ministr zdravotnictví bydlí ve vile na Praze 8. Městská část Praha 1 tak už začala prověřovat, zda ministr smluvní podmínku naplnil.

Nešlo ale o podmínku jedinou. Pravidla pro prodej obecních bytů v Praze totiž určují, že si je mohou pořídit pouze takzvaní oprávnění nájemci. Tedy lidé, kteří nevlastní jiný byt. Podmínka je to velmi logická: hlavní město rozprodáváním svého bytového fondu nechce nahrávat spekulantům, kteří pořizují byty na investice, ale pomoci lidem, kteří si chtějí zařídit bydlení pro sebe.

Těžko si přitom představit větší protiklad tomuto záměru, než je právě ministr zdravotnictví Petr Arenberger. Ten totiž podle svého opravného majetkového přiznání vlastních celých 67 nemovitostí, mimo jiné řadu obytných domů a bytů.

Jde tak o další skandál současného ministra, který už musí vysvětlovat, proč pronajal vlastní nemovitost nemocnici, kterou řídil nebo právě, jakým způsobem získával klinické studie za 30 milionů korun ročně, které navíc vykazoval na živnost vedenou jako kosmetické služby.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments