Tohle už je příliš. Zfalšovaný podpis prezidenta na dokumentu, který ukázal Vondráček. Nemocnice zpochybnila i jeho návštěvu u Zemana

Příběh kolem zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana začíná být stále bizarnější a zároveň nebezpečnější. Objevují se informace o tom, že za něj vykonává prezidentské pravomoci jeho okolí, přičemž sám Zeman aktuálně není ničeho schopen. To však má zůstat před veřejností skryto.

Dosud to mohl někdo označovat za divoké spekulace, ovšem dnešek přinesl události, které této verzi napovídají. Předně se měla u Miloše Zemana, který leží na anesteziologicko-resuscitačním oddělení, odehrát návštěva předsedy Sněmovny Radka Vondráčka. Tomu měl Zeman podepsat dokument o svolání nově ustavené Poslanecké sněmovny. Vondráček pak také barvitě líčil, že prezident se zdá být v pohodě a dokonce citoval německé klasiky.

Jak se ale záhy ukázalo, návštěva to musela být více než podivná. Nevěděl o ní totiž nikdo z lékařského personálu, jak uvedla Ústřední vojenská nemocnice. To se v případě pacienta na ARO, kde je vyžadován permanentní monitoring, nejeví jako příliš pravděpodobné. “ÚVN nemůže potvrdit v médiích prezentovaný průběh a obsah setkání, neboť mu nebyl přítomen nikdo ze zdravotnického personálu ÚVN. ÚVN se rovněž distancuje od výroků pana předsedy Radka Vondráčka, týkajících se zdravotního stavu pana prezidenta, informace o zdravotním stavu pana prezidenta byly poskytnuty výhradně jeho nejbližším,” uvedla mluvčí nemocnice Jitka Zinke v tiskovém prohlášení. Tím jakoby nemocnice říkala, že stav prezidenta není tak pozitivní, jak ho Vondráček prezentuje. Je ostatně otázkou, zda u prezidenta skutečně byl, nebo je také součástí temné hry.

Na internetu se potom objevilo také zpochybnění samotného podpisu Miloše Zemana na zmíněném dokumentu. Ten totiž neodpovídá tomu, jak se prezident dosud podepisoval. “Mám doma podpis Miloše Zemana. Dokonce dva. Posílal mi nějaké církevní gratulace. Ten papír, který dnes ukazoval Radek Vondráček se svoláním zasedání sněmovny má na sobě podpis, který ani trochu nepřipomíná ten Milošův. Zato dost připomíná ruku Ivany Zemanové. Aneb nejsem grafolog, ale…” napsal na svém facebookovém profilu Petr Jan Vinš, který zároveň připojil pro porovnání dřívější podpis prezidenta a zároveň způsob, jakým se podepisuje manželka Zemana Ivana. Právě její styl podpis na dekretu svolávajícím Sněmovnu připomínal mnohem více.

Byla to také Ivana Zemanová, která se dnes nečekaně zapojila do informování veřejnosti o stavu prezidenta. Na tiskovém brífinku však pouze zopakovala, že je prezident nemocný a musí nabrat síly.

Foto: Shutterstock

Odebírat
Upozornit na
guest
36 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments