Tolik jsem toho snad neprovedl, hájí se Prymula. Když je na stole pití, může se sedět bez roušek, překvapil novým opatřením

Stále ještě ministr zdravotnictví Roman Prymula se poprvé vyjádřil k tomu, že byl přistižen na jednání v restauraci, která měla být v tu dobu uzavřená a navíc se v prostoru pohyboval spolu s dalšími lidmi, mimo jiné poslancem Jaroslavem Faltýnkem, bez nasazených roušek.

Já si myslím, že jsem toho zas tolik neprovedl,” řekl týdeníku Respekt a rozebral časový sled událostí, které ho však usvědčují z toho, že restaurační zařízení navštívil v době, kdy už mělo být uzavřeno. Dodejme, že k setkání mělo dojít ve středu, kdy měly restaurace ještě povoleno být otevřené, ale pouze do osmé hodiny večerní. Ke schůzce došlo až později a navíc se protáhla do nočních hodin.

Prymula připustil rezignaci na přání veřejnosti

Roman Prymula uvedl, že pokud si to veřejnost přeje, potom klidně rezignuje. Nevysvětlil však, jak by takové přání mělo konkrétně vypadat a zda tak učiní na základě hlasité společenské poptávky, která už zaznívá jak od opozice, tak veřejnosti. O situaci už mluvil s premiérem Andrejem Babišem, který mu měl vynadat za chybu. Jednat s ním, pravděpodobně už o samotném setrvání ve funkci, bude Prymula znovu. K rezignaci už ministra zdravotnictví vyzval předseda koaliční ČSSD, Jan Hamáček. Podle něj svým chováním pohrdá přetíženými zdravotníky v první linii a jako takový nemůže setrvat v jejich čele.

Redaktor Respektu se snažil z Prymuly dostat, zda při jednání měli jeho účastníci nasazené roušky, tak jak to předepisují vládní nařízení, a to i v restauraci. Ministr zdravotnictví se kroutil seč mohl, až vymyslel nové, dosud netušené opatření, respektive výjimku z něj.

V momentě, kdy máte na stole nějaký nápoj, tak ty roušky nejsou,” řekl ministr zdravotnictví a ukázal tak, že zřejmě není mužem na správném místě.

Foto: vlada.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
29 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments