Tropické počasí bude pokračovat. Do čtvrtka platí výstraha meteorologů

Už třetí týden sužuje Českou republiku tropické počasí, které po chladnějším červenci už málokdo očekával. Přeci jen srpen bývá tím méně horkým měsícem z prázdnin, ale letos je tomu přesně naopak. Od začátku srpna totiž panují velká horka kolem třiceti stupňů celsia a nezdá se, že by měla významněji polevit.

Český hydrometeorologický ústav vydal před vysokými teplotami dokonce varování. Tato výstraha platí od středečního odpoledne pro velkou část České republiky, a to Prahu, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj, Ústecký kraj a Liberecký kraj. Ve čtvrtek se potom vysoké teploty rozšíří i do zbytku země, tedy do Plzeňského kraje, Jihočeského kraje, Zlínského kraje, Pardubického kraje a Královéhradeckého kraje.

Český hydrometeorologický ústav varuje před teplotami přesahujícími 31 stupňů, které začnou ve středu odpoledne a potrvají do čtvrtečních 18:00.

Vedra jen tak nepoleví

Jednoznačným doporučením meteorologů je omezit fyzickou zátěž na minimum. V takových teplotách totiž hrozí rychlé přehřátí organismu a jeho dehydratace.

Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami,“ uvádí výstraha ČHMÚ.

V pátek a o víkendu by se mohlo mírně ochladit a přijít bouřky. Velké teplo ale bude i nadále. V pondělí mají teploty opět přesáhnout třicet stupňů.

Česká republika přitom není jedinou zemí v Evropě, kterou sužuje velké horka. Na jihu kontinentu je to ještě výrazně horší. Francie například očekává až čtyřicetistupňová vedra.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments