Trump je nejhorším prezidentem všech dob, řekl jeho stranický kolega Schwarzenegger. Ve videu tasil slavný meč

Slavný americký herec a politik Arnold Schwarzenegger se tvrdě opřel do odcházejícího prezidenta Donalda Trumpa. Oba přitom patří do Republikánské strany. Přesto si však herec nebral žádné servítky a po událostech v podobě zpochybňování legitimity voleb a výzvě k násilnostem natočil o Trumpovi kritické video, které umístil na sociální síť Twitter.

Bývalý republikánský guvernér Kalifornie nazval své poselství “Americkým spoluobčanům a přátelům na celém světě”. Vyzývá v něm k uzdravení Ameriky napříč stranickými tábory a nabízí pomocnou ruku nově zvolenému prezidentovi Joe Bidenovi. Dělá tak něco, co měl udělat prezident Trump při uznání porážky. Odcházející prezidenti vždy alespoň rétoricky vyjádří snahu o pomoc a sjednocení.

Prezident Trump je zkrachovalým vůdcem. Do dějin vstoupí jako nejhorší prezident USA všech dob,” uvedl Schwarzenegger ve videu. Upozornil na to, kam až občany Spojených států amerických dovedly vytrvale opakované lži a netolerantní výroky.

Rakouský rodák Schwarzenegger potom útok na Kapitol ve Washingtonu připodobnil k takzvané Křišťálové noci, tedy protižidovskému pogromu, který se odehrál v nacistickém Německu v roce 1938. Promluvil také o tom, jak vyrůstal v poválečném Rakousku, které bylo plné zlomených mužů. Předestřel i příběh svého otce, který byl v průběhu druhé světové války členem nacistické strany.

V závěru videa potom herec vzal do ruky slavný meč, se kterým si zahrál ve filmu Barbar Conan z roku 1982. Ne snad, že by také vyzýval k násilí. Naopak, demokracii přirovnal právě k oceli, z níž je meč vyroben. “Čím je kalenější, tím je silnější.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments