“Tvůj navždy hrdý muž.” Příběh na smrt nemocné blogerky

Už je tomu více než měsíc, kdy Anne Posch nahrála na svůj Instagram nové fotky. Vidíme tu psa Tilde, který se nehne od její postele. Medailonek s malým safírem, na jehož zadní straně je vyryto A+F, Anne a Franz. Na jiné fotce vidíme Anne tak silnou a společenskou, jak ji její přátelé znali. Na koni, s kloboukem kovboje. Tehdy se psal rok 2018 a bylo krátce předtím, než se žena dozvěděla svou diagnózu. Pak opět Anne zcela slabá, na nemocniční posteli, s plenou (tuto část své nemoci nikdy neskrývala), ale v obličeji přesto úsměv. “Je to těžké, ale bojujeme,” připsala.

Poslední fotografii, kterou na svůj profil přidala, je od svatebního stolu. Na něm láhev šampaňského, pár bot, které v tento den už nemohla nosit, protože její nohy vypověděly službu. Tato fotka ji neustále provázela, dala si ji jako spořič obrazovky. Byla to fotka z 21. března. Tehdy Anne slavila své 29. narozeniny. A vdala se. Byl to den, kdy si Anne Smidt vzala svého Franze a stala se Anne Posch.

Byla to jedinečná oslava. Do Dánska zrovna vstoupil koronavirus. A tak to byla oslava, která mohla proběhnout pouze virtuálně. Jiné páry své vdavky kvůli globální pandemii přesunuly klidně o rok. Ale Anne a Franz nemohly čekat. Věděli totiž, že Anne brzy zemře.

Fotografie ze svatby.

Krátce poté, co se vrátila ze skvělé dovolené v Montaně, navštívila Anne lékaře. Po sérii vyšetření si vyslechla drtivý ortel: na páteři máte nádor, který agresivně proniká do kostí a tkáně.

Boj s nemocí ji přesto neodradil od života. Prostřednictvím videopřenosu slavilo se novomanžely více než 90 hostů. Jedli, pili, žertovali – do tří hodin do rána. Anne a Franz si neodpustili ani taneček. A Franz, kytarista jedné deathmetalové kapely, zahrál píseň Bruce Spingsteena “If I Should Fall Behind”.

Příběh Anne a Franze sledovalo téměř celé Dánsko a spousta dalších lidí po svělém světě. Anne prostřednictvím svého Instagramu chtěla šířit pozitivní energii. “Můj život se kompletně naplnil,” řekla po své svatbě. “Ve svém těle cítím klid.”

Tento čtvrtek přibyla na profilu Anne poslední zpráva, tentokrát od jejího muže. Anne ve středu zemřela. “If I should fall behind, wait for me,” napsal Franz Posch. “Tvůj navždy hrdý muž.”

Foto: Instagram Anne Posch

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments