Účes volte podle postavy, ten správný až zázračně ubere roky i kilogramy. Vyvarujte se častých chyb, které nevypadají dobře

Máte pocit, že dříve si všechny vdané ženy stříhaly vlasy na krátko? Zapomeňte na krátký sestřih, delší vlasy vám obličej opticky prodlouží. Pomozte si k objemu občas tupírovacím hřebenem. Schováte kila navíc, dvojitou bradu a silnější krk. Správně zvolený účes totiž dokáže hotové divy.

Místo ježka radši mikádo

Pokud vám vlasy pomalu rostou nebo jsou řídké a nedrží v účesu, můžete zkusit asymetrické mikádo, které je v zadní části o něco kratší a směrem dopředu se délka vlasů zas prodlužuje. Tím totiž šalamounky dodržíte známé pravidlo, že se silnějším obličejem byste měla mít své vlasy v délce minimálně pod bradu.

Polodlouhé a dlouhé vlasy omlazují

Máte pocit, že se k ženám ve středním věku dlouhé vlasy nehodí? Opak je pravdou. Dovedou vás totiž perfektně omladit, a to bez ohledu na to, zda jste štíhlá nebo plnější postavy. Ideální jsou polodlouhé a dlouhé vlasy, které boční části obličeje schovají. Střih by měl mít užší formu a neměl by být na krku příliš krátký a ani ne moc prostříhaný. Vyvarujte se objemu vlasů do stran a naopak dodejte objem na temeni hlavy. Silnějším ženám sluší mikádo nebo dobře sestříhané dlouhé vlasy.

Foto: Shutterstock

Dobré sestříhání vlasů opticky prodlužuje

Pokud nejste štíhlá, zapomeňte na vlasy zastřižené do jedné roviny. Sestříháním vlasů se obličej opticky prodlouží. Vyvarujte se také ostře střižené ofiny, která se hodí pro podlouhlý obličej a plnější obličej ještě více zakulatí. Při foukání dodejte vlasům objem v zadní části a na temeni, ne do stran. Jemné vlnky obličej zjemní. Zkuste tupírování na temeni do drdolu či culíku. Do pak obličeje spusťte pár pramínků. Prodloužíte si tím obličej.

Zkuste zeštíhlující melír

Pokud už si barvíte šediny, dejte do vlasů melír. Vertikální proužky prodlouží obličej. Kontrastní odstín musí nýt decentní. Žádná růžová či modrá. Silnější ženy s krátkým sestřihem a výraznou barvou nebudou vypadat elegantně ani mladě. Pokud odhalíte obličej, vlasy si natupírujete, a abyste zakryla silnější šíji a přehoďte si cop přes rameno. Kamuflujte nejen melírem, ale i líčením. Díky zvýrazněným očím se všichni soustředí na střed obličeje a nevnímají jeho obliny.

Foto: Shutterstock

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments