Uhříněves zlomena, chlubil se ministr Havlíček na Twitteru. Jste dobytek, odepsal mu starosta

Ministr dopravy Karel Havlíček si veřejně mnul ruce nad rozhodnutím Uhříněvsi, která ve čtvrtek vydala územní rozhodnutí o dostavbě části Pražského okruhu. Právě na místním úřadu se stavba na delší dobu zasekla, což se vládním představitelům nelíbilo.

Pozoruhodně arogantní vyjádření

Uhříněves zlomena. Panoptikum, kdy klíčový Pražský okruh 14 měsíců nelogicky blokoval úředník z Uhříněvsi, je u konce. Po tlaku Ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic jsme konečně získali územní rozhodnutí,” vyjádřil se Karel Havlíček na svém Twitteru poněkud nediplomaticky, čímž si řekl o prudké reakce ze strany opozice i samosprávy.

Z vyjádření ministerstva dopravy vyplývá, že městská část Praha 22-Uhříněves nejednala úplně samostatně, ale byla pod jakýmsi nátlakem, kdy se ji nakonec přeci jen podařilo “zlomit”. Už minulý ministr dopravy Vladimír Kremlík si stěžoval na jistého úředníka místního úřadu, který měl rozhodnutí blokovat.

Velká část uživatelů se na Twitteru podivovala nad tím, jak arogantním tónem Havlíček celou věc oznámil. Do kontrastu s ním staví oznámení pražského primátora Zdeňka Hřiba, který se omezil na věcné konstatování: “Máme územní rozhodnutí k Pražskému okruhu. 1165 připomínek vypořádáno. Další milník Pražského okruhu konečně zdolán, můžeme pokračovat dál.

Starosta Uhříněvsi má jasno

Jak moc zvedl Karel Havlíček mandle některým lidem, svědčí reakce samotného uhříněvského starosty Vojtěcha Zelenky. “Pane ministře, jste dobytek a píši vám to jako starosta Uhříněvsi. Proč ministerstvo pro místní rozvoj pověřilo vydáním územního rozhodnutí náš stavební úřad, když tato řízení k dálnicím jinak řeší vaše ministerstvo? Myslíte, že u nás o to někdo stál? Nikoho jste se v roce 2018 neptali a rovnou to na nás hodili,” nebral si servítky Zelenka.

S ním souhlasí také častý kritik vládních kroků, poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek. “Pane ministře, územní rozhodnutí neměl dělat malý stavební úřad, ale specializované pracoviště. To je vládní nekoncepční zmatek. Veřejně přiznáváte politický tlak na nezávislé správní rozhodování. Kdybyste mlčel, mohl jste vypadat chytře,” napsal Kalousek.

Další uživatelé se potom pozastavují nad Havlíčkovým vyjádřením, že někoho zlomil. Takovou rétoriku přirovnávají k praktikám komunistického nebo nacistického režimu. Objevují už se vtipy, které aktuální výrok spojují s největší zásluhou ministra dopravy a průmyslu, kterou podle Andreje Babiše je, že spí pouze čtyři hodiny denně.

Foto: vlada.cz

5 1 hlasuj
Ohodnoťte článek
Odebírat
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments