Babiš znovu zesměšnil Vojtěcha. Ministr je zralý na odvolání, na jeho místo je dobře známý kandidát

Pozice ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha se otřásá v základech. Jeho nepříliš přesvědčivé výkony z posledních týdnů a měsíců byly podtrženy nezvládnutým nastavením nových opatření proti koronaviru, která mají platit od 1. září, a jejich ještě horší komunikací. Teď hrozí, že vyhlášená nařízení možná nebudou platit vůbec. Kromě toho, že Vojtěcha zkritizovala významná část odborné veřejnosti a nespokojení jsou i občané, pustil se do něj teď sám premiér Andrej Babiš.

Čtěte také: Povinné roušky nedávají smysl, vedeme si skvěle, říká epidemiolog, který odhalil lék na koronavirus za pár korun

Premiér je z Vojtěcha v šoku

Ten se vyjádřil v tom smyslu, že se mu nově přijatá opatření a jejich specifikace vůbec nelíbí. “Jsem trochu v šoku z toho, co z ministerstva vypadlo,” uvedl premiér Andrej Babiš velmi expresivně. Z toho je jasně cítit drtivá kritika práce jeho ministra. Adam Vojtěch pak musí ve čtvrtek poslušně nastoupit na kobereček a premiérovi vše vysvětlit. Následně se dají očekávat změny, které si ministr bude muset zřejmě znovu vyhlásit a potupit tak sám sebe.

Nebylo by to ostatně poprvé. Na vrcholu koronavirové pandemie Babiš mladého ministra několikrát peskoval před běžícími televizními kamerami. Památná je pak scéna, kdy ho před novináři donutil říct jméno úřednice, která mu poskytla špatnou informaci, jíž ministr vyhlásil do médií, aniž by si ji sám ověřil. Jednomu by se mohlo zdát, že Vojtěch musí mít sklon k masochismu, když se nechá v jednom kuse takto ponižovat. Z ministerstva měl sám odejít už před časem, zachoval by si tak alespoň důstojnost.

Čtěte také: Vakcína proti koronaviru se už vyrábí. Stát má kolem 100 korun, prozradil Prymula

Roman Prymula už je připraven

Teď definitivně přichází i o její poslední špetky. V to, že koronavirovou epidemii zvládá, nevěří premiér a nevěří už ani veřejnost. Je jen otázkou času, kdy bude odvolán. Je docela možné, že ten moment právě přichází. Pravdou je, že to bylo právě Vojtěchovo ministerstvo, kvůli kterému jsme do koronavirové pandemie spadli doslova bez jediné roušky na skladě. Ani jeho další kroky, kdy si jen obtížně srovnával své podřízené, nebudily zrovna důvěru. Instalace nového hlavního epidemiologa v osobě Rastislava Maďara se také neukázala být zrovna ideální. Tikající bombou jsou potom zakázky na roušky a respirátory, které Vojtěchovo ministerstvo v době nouzového stavu zadalo neprůhledným firmám za jednoznačně přestřelené ceny. Tento případ už vyšetřuje policie.

Čtěte také: Zakašlete, zůstáváte doma, nastínil Prymula koronavirový podzim. Počítá s milionem lidí v karanténě

Když se potom Vojtěch rozkmotřil s Romanen Prymulou, který si naopak oblibu veřejnosti našel, byl v očích většiny definitivně odepsán. V křesle se ještě nějakou dobu dokázal zuby nehty, vzdor občasnému ponížení ze strany nadřízeného, udržet, ale paradoxní východisko celé situace na sebe zřejmě nenechá dlouho čekat. Novým ministrem zdravotnictví se brzy s velkou pravděpodobností stane právě Prymula a Vojtěch se bude muset poroučet dvojnásob potupen.

Foto: vlada.cz

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
137 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments