Umělci už prodávají lístky na koncerty v Lucerně. Chystané rozvolnění nebude, zpražil je ministr Arenberger

Podle zákulisních informací měl ministr zdravotnictví Petr Arenberger už dnes představit plán na postupné rozvolňování protiepidemických opatření v kultuře, která jimi velmi citelně trpí. Tuto informaci dostali i samotní umělci, kteří už začali chystat koncerty. Jenže vše se znovu mění. Podle ministra se žádné uvolňování v kultuře nechystá.

Skupina umělců už začala prodávat lístky na koncerty v Lucerně, které se měly začít hrát od 23. dubna, a to za podmínky absolvování PCR testu v ten samý den, jak na to upozornil evoluční biolog Jaroslav Flegr, který se na projektu podílel.

To, že prodávají vstupenky, neznamená, že se bude akce konat. Neschválil jsem to. Jednáme o tom, je to zajímavý inovativní projekt, který využívá mezinárodní prvky, zkušenosti. Ale ty mezinárodní zkušenosti nebyly jednoznačné. Ale je jasné, že příští týden se v Lucerně koncert konat nebude. Žádost, která byla podána na ministerstvo, schválena nebyla,” uvedl pro deník MF DNES Petr Arenberger.

Vstupenky do Lucerny se prodávají za cenu 990 korun, přičemž 540 korun tvoří cena samotného lístku a 450 korun potom připadá na povinný PCR test, který je tak výrazně levnější než v jiných laboratoří. Testy za účelem návštěvy koncertu měla odbavovat mobilní laboratoř umístěná v blízkosti Lucerny.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments