Útok na Izrael v přímém přenosu. Reportáž České televize přerušily rakety, které zabíjely

V současné době probíhá další žhavá fáze izraelsko-palestinského konfliktu. Z Pásma Gazy tak na židovský stát pravidelně létají rakety. Ty teď zachytily i kamery České televize, a to rovnou v přímém přenosu.

Zpravodaj České televize v Izraeli David Borek zrovna divákům vysvětloval specifika krytů, které obyvatelé ohrožených měst, mezi něž se počítá také Aškelon, z nějž reportér vysílal, využívají k ochraně před raketami.

Náhle se však ozvaly obyvatelům Izraele notoricky známé zvuky. “Pardon, teď se budeme muset přesunout. Vidíme raketu Kassám,” uvedl pohotově Borek, aniž by ho to nějak zvlášť vyvedlo z míry. Posléze upřesnil, že to, co diváci mají možnost vidět, už je reakce obranného systému zvaného Iron Dome, tedy železná kopule.

Tento systém obvykle dokáže většinu raket vypálených z Pásma Gazy zneškodnit ještě ve vzduchu, aniž by vůbec dopadly na izraelské území. To se však tentokrát zjevně nepovedlo. Izraelská média totiž informovala o tom, že v Aškelonu palestinská raketa zabila dvě ženy. Jde o první oběti nové fáze konfliktu.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments