19. 6. 2024

2 příspěvky u článku “V 65 letech jsem si požádala o důchod. Nic mi nedali. Prý mám ještě pracovat. Co se to v Česku stalo?

 1. A co takhle napsat jednoduchá fakta. Důchod byl zaveden teprve před cca 200 lety. Nespadl z nebe, musí na něj platit ti, co jsou pracovně aktivní. To znamená, že jim to někdo musí brát a snižovat jim celý život jejich příjmy.
  A je to jako pojištění – platíš málo, dostaneš málo. A také je potřeba určitou dobu pracovat, protože bez práce nejsou koláče, ale ani důchod.
  Zcela zásadní otázkou je u každého jednotlivého důchodce, jak velké (nebo malé) hodnoty celý život vytvářel, aby mohl na důchod žít v klidu. Až se zima zeptá, co jsi dělal v létě……
  A není to politická otázka, každá vláda má zabezpečit pouze to, aby byl systém vyrovnaný, neboť nemá tiskárnu na peníze. A i kdyby měla, tisknutím peněz jen sníží jejich hodnotu, takže nikomu nepomůže, jen spustí hyperinflaci. Je to úkol z první třídy základní školy. Výdaje se musí rovnat příjmům.
  Chtít, aby pracovití lidé platili více těm, co se dostatečně nepodíleli na důchodech těch ostatních je přece velmi nespravedlivé.
  Kdo má tedy zodpovědnost za situaci dané paní a kdo to mohl po celý její život ovlivnit, když ne ona sama ?

  1. Naprosto přesně jste to popsal. V 11/24 mi bude 60 let. Mám odpracováno 38 let a předběžný důchod 24 tisíc. Musím ale ještě 4 roky pracovat, aby h dosáhla duch.věku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *