V zájmu České republiky je, aby Zeman a Babiš zemřeli. Starosta Novotný šokoval svým vyjádřením

Aktivity, zejména pak ty mediální, řeporyjského starosty Pavla Novotného sahají daleko za hranice komunální politiky. Rád se pouští do půtek na celostátní úrovni a neváhá zabřednout i do diplomacie, jak naposledy ukázal dopisem adresovaným čínskému ministrovi zahraničních věcí, kterého vyzval, aby se České republice fofrem omluvil za svá slova reagující na návštěvu předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wanu.

Ať odejdou do věčných lovišť

Nyní však Pavel Novotný vytáhl skutečně těžký kalibr, na kterém už si mnozí vylámali zuby. Explicitně prohlásil, že České republice by bylo lépe bez prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše. “V zájmu České republiky je, aby Babiš prostě zmizel, umřel a aby Zeman taky umřel a odešel do věčných lovišť,” uvedl Novotný snad s jistou mírou nadsázky pro Info.cz. “A abych byl poslancem. Já vím, že to zní strašně, ale je to v zájmu České republiky.”

O Novotného myšlenky je v zahraničí zájem

Novotný se také vrátil ke svému oblíbenému tématu posledních dní, kterým jsou vztahy České republiky, Číny a Tchaj-wanu. Jeho dopis čínskému ministrovi zahraniční zaujal natolik, že ho citovaly nejen tchajwanské deníky, ale dokonce si ho všiml i americký časopis Foreign Affairs, který list dokonce označil za dokument týdne. A zdá se, že rozruch nekončí: Pavel Novotný na Twitteru uvedl, že byl požádán o rozhovor prestižním listem The Wall Street Journal, se kterým měl souhlasit. Je tedy možné, že jeho myšlenky budou mít dosah, o jakém si komunální politici, včetně primátora Prahy, mohou nechat jen zdát.

Novotný v návaznosti na to uvedl, že ho zklamalo, že nebyl členem delegace na Tchaj-wan. “Samozřejmě neměl důvod mě s sebou brát, ale mě to prostě naštvalo. Ale já se na ten Tchaj-wan dostanu, já tam pojedu sám s delegací, mě to nezajímá. Mrzelo mě to. Vím, že mě nemá moc v oblibě, protože jsem vulgární,” prohlásil starosta Řeporyjí. Je možné, že teď už bude Miloš Vystrčil svého stranického kolegu (oba jsou z ODS) vnímat přeci jen shovívavěji.

Foto: ods.cz

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Absolvent žurnalistiky na Karlově univerzitě, který v informování veřejnosti o aktuálním dění spatřuje nejen poslání, ale chápe ho i tako svůj největší koníček.

Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments