Václav Klaus je v pokročilé fázi demence, říká lékař. Děsí se toho, že překoná covid bez komplikací

Primář covidového oddělení v Sokolově Martin Straka se stal v posledních dnech a týdnech mediální hvězdou, kdy dokázal velmi přesně pojmenovat situaci, která v nejpostiženějších okresech země nastala a především to, co se odehrává v místních nemocnicích. Stavěl se tak do příkré opozice vůči tomu, co dlouho tvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný, tedy, že je vše zvládnutelné a přinejhorším řešitelné převozy mezi nemocnicemi. Teď se ukazuje, že měl pravdu lékař, nikoliv ministr. Podle něj to samé nevyhnutelně postihne i zbytek celé země, uvedl v rozhovoru pro DVTV.

Primář Martin Straka se vyjádřil také k aktuálnímu případu, kdy se koronavirem nakazil bývalý prezident Václav Klaus. Ten přitom patří k největším odpůrcům vládních opatření a situaci kolem covidu považuje za novou ideologii, takzvaný covidismus. Dokonce se nechal slyšet, že odmítá také očkování.

Přeju mu samozřejmě úzdravu, na druhou stranu mě straší, když jeho úzdrava bude bez komplikací a uzdraví se rychle bez jakýchkoliv potíží, tak se obávám, co přijde potom,” uvedl Straka v DVTV s odkazem na to, co se nyní v celé zemi děje. “Bohužel už se potýká s poměrně pokročilou fází demence a teď, pokud to dobře přežije, tak jeho výstupy budou ještě o to důraznější. On je člověk, který ovlivňuje spoustu lidí. Může do toho pak více tlačit a ovlivňovat ty lidi ve smyslu, že žádný covid není, ať nenosí nic.

Václav Klaus včera prostřednictvím svého institutu oznámil, že byl pozitivně testován na koronavirus. Podstoupil vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici a bude se léčit doma. Zatím ho trápí jen kašel.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments