Chystá se lockdown podle izraelského vzoru, naznačil Babiš

Premiér Andrej Babiš na dopolední tiskové konferenci po jednání vlády sice žádná nová konkrétní opatření neoznámil, naznačil však, že jsou na spadnutí. Vláda jejich zavedení bude projednávat ještě dnes. Premiér také zdůraznil, že virus je skutečný zabiják, který už cílí také na mladší ročníky. Situace je podle něj katastrofální a může to být opravdové peklo.

Ptal jsem se izraelského premiéra, jestli měli lockdown, jestli zavřeli fabriky, a on mi odpověděl: we locked the people. A my to stále opakujeme: není kontakt, není přenos,” uvedl Andrej Babiš. Podle něj ale něco takového lidé v České republice nechtějí. Jenže i experti už poukazují na to, že jiné cesty pravděpodobně nebude.

Premiér Babiš uvedl, že po zaměstnavatelích bude vyžadovat, aby zaměstnanci povinně nosili roušky, což je nicméně opatření, které tu už dávno mělo být a v této chvíli pravděpodobně nepomůže. Zároveň se začne testovat ve firmách.

Prvního března to bude rok od začátku pandemie v České republice, a bohužel to vypadá, že právě na výročí u nás situace bude absolutně nejhorší za to období toho traumatického roku, které máme za sebou,” uvedl Andrej Babiš.

Podle odborníků je nyní naprosto klíčové maximálně omezit kontakty mezi lidmi, a to do chvíle, než se čísla podaří stlačit pod jeden tisíc nově nakažených denně. Je třeba získat čas k proočkování populace. Je vysoce pravděpodobné, že toto nyní vládě všichni její expertní poradci radí.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments