Zdálo se, že je z nejhoršího venku, pak jí covid ale zasadil smrtící ránu, popsal kolega poslední dny sestřičky Anny. Zemřela 14 dní po manželovi

Covid-19 je velmi zrádnou a nevyzpytatelnou nemocí, která může člověka usmrtit i tehdy, kdy se zdá, že už má to nejhorší za sebou. Stalo se to i zdravotní sestře Anně z obce Velká Lesná na Slovensku. Dva týdny poté, co na nemoc zemřel její manžel, podlehla také. Pro server Plus Jeden Deň popsal její poslední dny kolega Michal.

Anna byla podle něj skvělou zdravotní sestrou, ať už ve své dřívější roli, kdy se starala o lidi s mentálním a fyzickým postižením, nebo později, kdy pracovala na pohotovosti a v ambulanci praktického lékaře. Vždy byla taková, jaká by skvělá zdravotní sestra měla být. O pacienty pečovala s úsměvem a práce ji bavila.

O pacienty se starala ještě na Štědrý den loňského roku. Na konci roku už jí ale začalo být špatně. “Nosil jsem jí domů léky, byla u ní lékařka a nasadila jí infuze. Pak k ní museli přivolat záchranku a odvezli ji do nemocnice. Zdálo se, že je z nejhoršího venku. Z covidového oddělení ji přeložili na necovidové a začali s její rehabilitací. Jenže náhle se její stav zhoršil a boj o život nezvládla,” uvedl kolega Michal.

Rodina zažila obrovskou ztrátu, protože jen dva týdny předtím zemřel na covid-19 Annin manžel. Zůstali po nich tři dospělí synové a jedna dcera. “Anka byla neskutečně vzácný člověk. Její lidský přístup k pacientům se nedá nikým nahradit. Zůstávala i po pracovní době, každý ji měl rád,” popsal svou kamarádku Michal.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments