Nakažený Klaus ukázal fotku z nemocnice s podivně nasazenou rouškou

Bývalý prezident Václav Klaus byl pozitivně testován na koronavirus a navíc se u něj objevily příznaky nemoci covid-19. Podle vyjádření Institutu Václava Klause byl z Ústřední vojenské nemocnice, kde podstoupil vyšetření, poslán do domácího ošetřování. Na videopřednášce pro studenty Vysoké školy ekonomické předtím pokašlával a přiznal, že se necítí dobře.

Institut Václava Klause nyní zveřejnil fotografii, která zachycuje bývalého prezidenta Klause na vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici. “Prezident Klaus děkuje za obrovskou podporu, které se mu v uplynulých hodinách dostalo ze všech stran, a zdraví z rutinního odběru krve. Cítí se dnes lépe než včera,” stojí u fotografie, která byla pořízena poté, co bylo jasné, že je Václav Klaus covid pozitivní.

Při pohledu na fotografii je jasně patrné, že si bývalý prezident povinnou roušku nenasazoval s velkou chutí. Má ji totiž takzvaně téměř na půl žerdi a jeho nos je pouze lehce zakrytý. Podle odborníků takto nasazená rouška nemusí plnit správně svou funkci. Klaus byl navíc v této fázi nemoci pravděpodobně vysoce infekční a pohyboval se v rizikovém prostředí nemocnice. Roušku tak měl mít pravděpodobně nasazenou pečlivěji a ideálním řešením by byl respirátor, který bude od zítřka povinností.

Václav Klaus patří k největším kritikům vládních opatření a v minulosti několikrát demonstrativně roušku nasazenou neměl. Byl za to dokonce pokutován. Koronavirus považuje za nebezpečnou ideologii a odmítá také očkování.

Foto: Institut Václava Klause

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments