Václav Klaus se ostře pustil do Jiřího Ovčáčka. Zhodnotil také stav jater Miloše Zemana

Před pár týdny sdílel bývalý prezident Václav Klaus s tím současným Milošem Zemanem jednu nemocnici. Ale zatímco Klaus se ze svých zdravotních trablů poměrně rychle dostal, v případě Zemana se zdá, že budou dlouhodobějšího, snad až chronického rázu. Veřejnost přitom stále netuší, jak na tom prezident ve skutečnosti je. Objevují se nejrůznější informace o tom, že mu vlastně nic není, jak zaznívá z Hradu, ale také mnohem černější scénáře, které vykreslují prezidentův zdravotní stav jako velmi vážný.

Podle bývalého prezidenta Klause souvisí zdravotní problémy Miloše Zemana s jeho životosprávou. “S jeho stylem života, se skleničkou na jedné straně a cigaretkou na straně druhé to souvisí, to ví každé malé dítě,” uvedl Klaus pro Rádio Impuls. “Jestli má problémy s játry, a to asi má, ale nejsem lékař, se zdravým úsudkem to nemá nic společného.

Přestože Klaus se Zemanovým úsudkem často nesouhlasí, tak je přesvědčen o tom, že jeho duševní schopnosti jsou stále v pořádku.

Podle Klause je ale obrovským problémem způsob, jakým o Zemanově stavu informuje nebo neinformuje Pražský hrad. V této souvislosti tvrdě zkritizoval hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. “Diagnóza Miloše Zemana je složitá a nechal bych to spíš na lékaře, než na Ovčáčka. Ten tomu samozřejmě vždycky dá svou amatérskou dodatečnou interpretaci.

Faktem je, že mnohdy to spíše vypadá, jakoby chtěl Jiří Ovčáček veřejnost zmást, než poskytnout nějakou relevantní informaci. Když byl prezident například hospitalizován, vkládal Ovčáček na oficiální Twitter hradního mluvčího biblické verše a jiné rozumy.

Foto: Shutterstock

Odebírat
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments