Zeman žaluje bývalou ministryni. Ta o prezidentovi prohlásila, že skokově zdementněl po nadměrném užívání alkoholu

Prezident Miloš Zeman se rozhodl zažalovat lékařku a bývalou ministryni pro lidská práva Džamilu Stehlíkovou. Ta se dnes vyjádřila k Zemanově zdravotnímu stavu, který je opředen tajemstvím. Uvedla, že byl hospitalizován kvůli metabolickému rozvratu, jaterní cirhóze a že celkově trpí “paralýzou alkoholika”. Zároveň uvedla, že konzumací alkoholu “zdementněl”.

O žalobě na Stehlíkovou informoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj tato atestovaná lékařka formulovala svůj názor na základě mediálních zpráv a drbů. “Vystupování paní Stehlíkové je typickou ukázkou zneužívání lékařské autority k politickým cílům,” uvedl Ovčáček v prohlášení, které formuloval jménem prezidenta.

Ani sebelepší léčba alkoholového deliria často nedokáže předejít jeho záludné komplikaci, a to alkoholovému amnestickému syndromu – tzv. Korsakovově psychóze. ​Jedná se o psychoneurologické onemocnění, kterou doprovází alkoholická polyneuropatie (poškození periferních nervů), paraplegie (ochrnutí dolních končetin) a těžká porucha paměti, především anterográdní i retrográdní amnézie (neschopnost utváření nových vzpomínek a současně zapomínání vzpomínek prožitých v minulosti),” uvedla Stehlíková na adresu prezidenta Zemana. Čtěte více: Miloš Zeman trpí “paralýzou alkoholiků”, uvedla lékařka, která tento jev studovala. Zřejmě prodělal delirium tremens

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
60 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments