Vaječný skandál Lidlu. Slepice snáší v Polsku česká vejce, snažil se vysvětlit řetězec klamavé označení

Hotové pozdvižení vyvolal na sociálních sítích příspěvek jedné ze zákaznic, která se tázala na nepřesnosti ve značení původu vajec v obchodním řetězci Lidl. Snad ještě větší vášně ale rozpoutala reakce zástupců řetězce, kteří ukázkově mlžili, až se nakonec do svých vyjádření docela zamotali.

Zákaznice Lenka Basud na facebookový profil obchodního řetězce Lidl umístila fotografii, ve které tento obchod propaguje prodávaná vejce jako česká. Jenže stačil bližší pohled na obal a už to bylo jinak: jako země původu je zde uvedeno Polsko. Zákaznice se tak logicky tázala, co si o tom má myslet.

České slepice z Polska neprošly

V té chvíli mohl řetězec zareagovat různými způsoby. Mohl především přiznat chybu a omluvit se. To se ale nestalo a přišlo poněkud zvláštní vyjádření: “Dobrý den, Lenko, vejce jsou snášena v Polsku, ale jsou od dodavatelů z České republiky, kde jsou i balena,” stojí v oficiální odpovědi profilu Lidl.

Zákaznice Lenka to nechtěla nechat jen tak, protože takové vyjádření bylo poměrně nicneříkající. “Ale pořád jsou to polská vejce, je to tak? To, jestli je do obchodu přiveze Polák nebo Čech, je nám asi jedno.

Pak ale přišlo vysvětlení, které opravdu nikdo nečekal. “Dobrý den, jedná se o české slepice, které jsou v Polsku, kde pro ně jsou lepší podmínky. Děkujeme za pochopení,” doplnil obchodní řetězec.

A tím spustil hotovou bouři reakcí. Zapojil se mimo jiné i bývalý ministr zemědělství a předseda lidovců Marian Jurečka. “To jako fakt? Mohl by mi to někdo z Lidlu vysvětlit? Jakože emigrovaly holky za lepším, nebo jak to myslíte?” napsal na svém Twitteru.

Řetězec se nakonec omluvil

Lidlu nakonec nezbylo, než jít s pravdou ven. “V daném případě se jedná o českého prodejce vajec, který je z důvodu nedostatečných kapacit částečně nucen vejce dovážet ze zahraničí,” vysvětlil mluvčí společnosti Tomáš Myler pro TN.cz. “Vejce jsou následně balena a tříděna na území České republiky, proto je na obale uveden i kód třídírny.

Čtěte také: Lidl spustil svůj věrnostní program. Je překombinovaný a důchodce nepotěší

Mluvčí dodal, že většina vajec v dané nabídce skutečně pocházela z českých chovů, připustil však pochybení, které bude napraveno. “Vzniklá situace nás velice mrzí a ještě jednou se všem zákazníkům omlouváme.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments