Ve frontě na covidový test zemřel člověk. Jeden z lékařů provádějících výtěry byl namol opilý

Na Slovensku probíhá tento víkend druhé kolo plošného testování celého národa. Jde o ojedinělý experiment, ke kterému se zatím žádná jiná země neodhodlala a panují pochybnosti o tom, zda vůbec může být v řešení epidemie přínosem.

Okamžitě po začátku testování v osm hodin ráno se u odběrových míst začaly tvořit dlouhé fronty, ve kterých lidé musí stát desítky minut, někdy až hodiny. Už po několika hodinách od začátku testování pak došlo k tragédii. V dlouhé frontě u jednoho z odběrových míst v Prešově dostal infarkt osmašedesátiletý muž. Ačkoliv další lidé začali okamžitě s resuscitací a byla přivolána záchranná služba, muž na místě zemřel.

Opilému lékaři hrozí citelný trest

Přivolali záchrannou zdravotní službu, která následně v resuscitaci pokračovala. Bohužel, neúspěšně, nepodařilo se ho už oživit,” uvedl pro server Nový Čas  Jozef Minár, pracovník operačního střediska záchranné služby. Zatím není jasné, zda byl muž nakažený koronavirem. Jak známo, ten může napadnout také srdce a způsobovat krevní sraženiny, jež mohou vést k infarktu.

Bez komplikací se plošné testování neobešlo ani jinde. V Rimavské Sobotě prováděl odběry namol opilý čtyřiapadesátiletý lékař. Podle informací z facebookového profilu slovenské policie nadýchal téměř dvě promile. Tento přohřešek ho přitom může vyjít hodně draho. “Jelikož svým jednáním mohl ohrozit životy a zdraví občanů, hrozí mu trestní stíhání za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky,” uvedli policisté.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments