Vědci uvedli faktory, které mohou způsobit vážný průběh covidu, i když jste očkovaní

Očkování představuje nejlepší způsob, jak se ochránit před onemocněním covid-19, ale faktem je, že žádná očkovací látka není stoprocentní. U aktuálních vakcín proti koronaviru se navíc ukázalo, že přeci jen nejsou tak účinné, jak se od nich očekávalo a jejich efekt postupem času, ale také vlivem nových mutací, klesá. Odborníci teď upozorňují na skutečnosti, které zvyšují riziko nákazy v případě, že jste očkováni.

Americké Centrum pro kontrolu a prevenci chorob uvedlo, že z více než 150 očkovaných Američanů potkala 4000 lidí postvakcinační infekce, která způsobila nutnost hospitalizace nebo rovnou smrt. Experti dodávají, že tyto infekce jsou očekávané a procento lidí infikovaných po vakcinaci je v porovnání s infekcemi neočkovaných velmi nízké. Podle serveru WebMD, který odkazuje na odborníky, mohou riziko infekce po očkování zvýšit čtyři faktory:

  • zdravotník, který špatně skladuje vakcínu,
  • zdravotník, který špatně aplikuje vakcínu,
  • oslabený imunitní systém,
  • nákaza koronavirem.

Americký Institut pro bezpečné léčení (ISMP) analyzoval celkem 160 různých chyb, ke kterým v rámci podání vakcíny došlo. Mezi nejčastější patřilo podání příliš nízké nebo naopak vysoké dávky, podání nesprávné vakcíny při druhé dávce, nesprávná injekční technika, nesprávná velikost jehly či nesprávné skladování a zacházení s vakcínou.

Hned několik studií upozornilo na skutečnost, že oslabený imunitní systém vede k menší produkci protilátek po podání vakcíny. Květnový výzkum Lékařské fakulty Univerzity Johnse Hopkinse ukázal, že pouze 17 % příjemců transplantovaných orgánů mělo protilátky po první dávce vakcíny a tento počet se po dvou dávkách zvýšil na pouhých 35 %.

Dalším často zmiňovaným rizikem jsou mutace koronaviru, naposledy potom vysoce infekční varianta delta. Vědci například konstatovali, že účinnost vakcíny Pfizer proti symptomatickému covidu této varianty klesla na 33 % po první a 88 % měsíc po druhé dávce vakcíny.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Obchodní řetězce v České republice jsou už nějakou dobu pod velkým tlakem. Zákazníkům vadí, jakým způsobem se k nim zachovaly v průběhu inflační krize, které zcela zjevně zneužily ke zvýšení svých marží. Stále větší otázkou je přitom kvalita potravin, které se právě v těchto řetězcích prodávají. Ukazuje se, že nejde o moc dobré zboží a zejména ve srovnání s produkty prodávanými v Německu hodně kulhá. Nepříjemný nákup Některé obchodní řetězce navíc přicházejí s novinkami, které zákazníci nekvitují zrovna s povděkem. Doslova o pozdvižení se postaral jinak celkem oblíbený Lidl, který v poslední době hodně experimentuje. “Asi před týdnem jsem šel u nás do Lidlu na velký nákup. Naplnil jsem nákupní vozík doslova po okraj a šinul si to ke kasám. Tam mě ale trklo, že žádná není otevřená. Odchytil jsem tedy nějakou obsluhu u regálů a žádal, aby se zprovoznila alespoň jedna kasa,” líčí svůj zážitek pan Josef Král. “Na to mi ale dotyčná odpověděla, že teď se kasy rozjíždět nebudou a ať si nákup namarkuju sám u samoobslužné pokladny.“ Jenže to je opravdu zvláštní. Samoobslužné pokladny jsou primárně určeny k odbavení zákazníků, kteří mají pár kousků nákupu a rozhodně nejsou určeny k tomu, aby na nich někdo vyskládával velký nákup. V tomto případě se to ale stalo. “Celé mi to trvalo asi čtvrt hodiny a bylo to opravdu otravné,” říká pan Josef. Bude to nový standard? Lidl na základě obdobných zpráv ze všech koutů země skutečně připustil, že testuje nový systém. A sice, že bude obsluhované kasy v méně frekventovaných časech vypínat. Poukazuje však na to, že v případě větších nákupů by měla být kasa aktivována, byť se tak reálně třeba nestalo. Čtěte také: Lidl začal s prodejem solárních panelů na balkon. Elektřinu tak může mít zadarmo úplně každý Obchodní řetězec také odmítá, že by trpěl personální nouzí, o čemž mnozí ve spojitosti s omezováním provozu na pokladnách spekulují. Lidl přitom svým zaměstnancům platí nejlépe ze všech řetězců. Přesto však má značnou fluktuaci, jelikož práce je skutečně náročná. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Situace je skutečně vážná. Snahy nejrůznějších organizovaných skupin dostat se do vašeho bankovního účtu totiž sílí. Neváhají investovat značné množství prostředků a úsilí k tomu, aby váš účet skutečně vybílili. A jak se ukazuje, úspěšní jsou nejen u důchodců, ale i zkušenějších uživatelů, kteří ale sofistikovanost celého podvodu jednoduše nemají šanci prohlédnout. Hrozí vám ztráta peněz Dosud se mělo za to, že rizikovým faktorem je především internetové bankovnictví, jelikož tam je možné poměrně jednoduše sestavit stejně vypadající přihlašovací stránku jako má kterákoliv banka v České republice. Zároveň se dá dobře vylákat i SMS kód pro potvrzení transakce. Naopak mobilní bankovnictví bylo dosud považováno za bezpečné, jelikož tam dochází k autentizaci obvykle v rámci aplikace. Jenže už i tam podvodníci cílí. Jak varovala Česká spořitelna, v obchodech s aplikacemi se objevily podvodné programy, které se vydávají za oficiální aplikaci George. Pakliže si je ale stáhnete, můžete velmi snadno odevzdat přístup k vašemu účtu podvodníkům. Aplikace totiž může získat velmi rozsáhlá oprávnění nad vaším telefonem, v důsledku čehož bude schopna dostat se úplně všude. Obrana je velmi složitá Bohužel je pravdou, že podobným praktikám se jen velmi obtížně brání. Pro mnoho lidí je obtížné rozpoznat autenticitu mobilní aplikace a domnívají se, že vše, co si mohou stáhnout, je nějakým způsobem prověřeno. Tak tomu ale být nemusí. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Obrana je v zásadě dvojí. Je třeba opravdu pečlivě zkoumat, co si do telefonuje stahujete, obzvlášť pokud jde o mobilní bankovnictví. Tam si ověřte i společnost, která aplikaci do obchodu nahrála. Následně velmi obezřetně zvažujte, jaká oprávnění aplikaci udělíte, pokud vás o to požádá. Raději buďte zprvu opatrnější, a teprve až se přesvědčíte o tom, že se přes ní skutečně můžete přihlásit ke svému účtu, tak oprávnění rozšiřte. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Jak známo, státní kasa je děravá jak řešeto a je neustále nutné ji plnit dalšími a dalšími příjmy. Pochopitelně lze vymýšlet nové povinnosti pro daňové poplatníky, avšak to je mimořádně nepopulární. Mnohem lepším řešením je posvítit si na určité šedé zóny, které dosud existovaly a byly víceméně tolerovány, avšak které by mohly přinést velmi zajímavé příjmy, kdyby se do toho úřady opřely. Mějte to v pořádku A přesně to se teď děje. Už rok platí nový zákon, o kterém mnoho lidí neví, ale který by na ně mohl opravdu nemile dopadnout. Jde o to, že nejrůznější internetová tržiště a bazary musí hlásit aktivitu svých uživatelů finančním úřadům. Zejména pokud jde o příjmy z prodeje určitého zboží. Bylo poměrně obvyklé, že se tyto příjmy příliš nedanily, k čemuž pochopitelně nikdo nevyzýval ani to nikdo neschvaloval, ale prakticky se to nevymáhalo, jelikož úřady neměly jak zjistit, kdo a za kolik co prodává. Jenže teď, díky rozhodnutí Evropské unie, musí tržiště data odevzdávat přímo na příslušné finančáky. Ty tak mají o poznání jednodušší práci, jelikož si data jednoduše srovnají s tím, co jim kdo tvrdí v daňovém přiznání. Jak už bylo uvedeno, platí to již rok, avšak žádné větší akce v tomto směru neprobíhaly, což se dalo vykládat jako určitá doba hájení. Teď by se ale lidé měli připravit na to, že se to bude řešit a do daňového přiznání, které se má odevzdat do konce března 2024, by rozhodně měli uvést vše podle pravdy a pochopitelně to také zdanit, byť to může být nepříjemné. Vycházejte z toho, že finanční úřad o vašich aktivitách dobře ví a čeká, co mu pošlete. Co vás čeká Pochopitelně to příliš nemusíte řešit ve chvíli, kdy jste za rok dvakrát prodali staré oblečení po dětech nebo něco obdobného. Podobně nahodilá činnost je v pořádku. Na těchto tržištích se však pohybují i lidé, kteří zde regulérně podnikají a mají pocit, že na ně nikdo nemůže. Opak je teď pravdou. Čtěte také: Klienty VZP čeká velká změna. Pozor, ať nepřijdete o všechny peníze. Mají na vás políčeno Pakliže byste své příjmy správně nedeklarovali, počítejte s tím, že kromě toho, že vám daňový úřad vyměří doplatek, napaří vám také pokutu, abyste si takové jednání napříště dobře rozmysleli. Ta přitom může být poměrně citelná a navíc upozorníte i na to, aby se pro jistotu podíval na vaše příjmy do minulosti, kde rovněž může najít nemilá překvapení. Foto: Shutterstock 15SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

6 Replies to “Vědci uvedli faktory, které mohou způsobit vážný průběh covidu, i když jste očkovaní

  1. Postvakcinační infekce.Takový to dostalo název.A jaká je toho příčina?
    Jedna jediná.MRNa vakciny celkově zasahují do imunitního systému
    člověka.Zcela zlikvidují přirozenou imunitu člověka tím,že vlastně
    kompletně přetvoří geneticky daný přirozený imunitní systém a nahradí
    jej svým geneticky upraveným,který není schopen obrany proti ostatním
    nemocem.Nemusí tomu tak být ve sto procentech u lidí s vlastním
    velmi silným imunitním systémem,který se dovede poprat i s těmito
    vakcinami.Z toho vyvstává jedna vážná otázka.Proč se mocní a někteří
    lékaři za každou cenu do lidí snaží doslova nacpat tento sajrajt,který
    stejně ve finále proti Covid-19 nefunguje tak,jako fungují jiné,léty
    prověřované očkovací vakciny proti jiným chorobám?Odpověď si najděte každý sám.

    1. Za vším hledej prachy. U mocných to je jasné. Do vrcholové české politiky se až na výjimky cpou je ti nejhorší z nejhorších gaunerů, kteří kdy chodili po zemi České. Jenže i mezi lékaři (i vědci) se najdou všehoschopní úplatní šmejdi, pro které je hippokratova přísaha jen cárem papíru. Takoví se předbíhají aby za třicet stříbrných mohli mocným dobře posloužit.

    2. kdyz nevite co mRNA je (ani to neumite napsat), tak laskave nic nepiste. Nastudujte si co je DNA, RNA, mRNA, ribozom. Ja chapu ze ne kazdy ma doktorat z molukularni biologie ale kdyz tomu vubec nerozumim tak nemuzu sirit takovyhle lzi..Covid virus je tukovy obal a v momente kdyz vas napadne tak to vas vypusti celou svoji mRNA ve vsi parade, a pak uz je nahoda co to s vama udela. Nekomu to neudela nic, nekoho to zabije protoze mel smulu. Ockovani ve forme mRNA obsahuje asi jenon 7% sekvence toho co virus.. trosku se dovzdelejte a pak muzeme diskutovat.

      1. Hlavně,že jsem se něco dozvěděl od odborníka světového formátu
        a od teď vím,že covid virus je,,obal”.Takovou ptákovinu opravdu doposud nikdo nevypustil.A to,že jsem v mRNA přesunul jedno
        velké písmeno je opravdu veliký problém,který zničí lidstvo.Kde,
        a na jaké úrovni jste studoval svoji odbornost?Já osobně sice nejsem virolog,ale odborné studie i o covidu jsem pročítal
        z různých serverů od různých skutečných odborníků.A můžu zcela zodpovědně konstatovat,že plných 80% z nich se ani neshodne ve formě stavby a celkové formy viru.Právě proto také doposud neexistuje nic,co by tento virus,který navíc neustále mutuje a stále bude dokázalo zničit,nebo alespoň zastavit.Předpokládám,že vy jste ten jediný odborník,který o tomto viru ví naprosto vše a spasí lidstvo.Čekám na zázrak od vás.

  2. Tak už řeknou doktoři pravdu?Nějak to očkování nefunguje 3 dávka 4 atd?A komplikace a trvalé následky někdo řeší?Co to s tělem provede za 3roky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *