Věděl jsem, že tam umřu, vypověděl muž, kterého spolkla velryba. Popsal své poslední myšlenky

Zcela nevídanou situaci prožil americký potápěč Michael Packard. Toho se totiž nedaleko břehů státu Massachusetts pokusil spolknout keporkak. Šestapadesátiletý muž byl proto naprosto přesvědčen, že prožívá své poslední chvíle.

V tu chvíli jsem se potápěl asi ve čtrnáctimetrové hloubce. Pak jsem ucítil náraz a najednou vše zčernalo,” uvedl Michael Packard v rozhovoru pro televizi WBZ-TV poté, co ho propustili z nemocnice. V první chvíli se domníval, že na něj zaútočil žralok, jenže pak si s překvapením uvědomil, že ho nic nebolí.

Záhy poznal, že se nachází v tlamě obřího zvířete. “Uvědomil jsem si, že se mě snaží polknout. To jsem si pomyslel, že už je to tady, že takto zemřu,” popsal potápěč své pocity. Řekl, že v tu chvíli myslel na jediné: svou manželku a děti.

Jenže pak se z jeho pohledu stal zázrak. Keporkak si zřejmě uvědomil, že nabral nechtěnou kořist a po několika pokusech ji pozřít to vzdal. Přibližně za třicet vteřin byl proto Packard zpět “na svobodě”. Jeho kolega ho okamžitě vytáhl zpět do lodi a dopravil do nemocnice.

Původní zprávy o incidentu hovořily o tom, že si Michael Packard odnesl zlomenou nohu. Ten to ale posléze upřesnil s tím, že tomu tak není. Vše, co mu po střetnutí s velrybou zůstalo, bylo několik pohmožděnin. Bez následků vyvázl zřejmě i proto, že jeho dýchací přístroj zůstal po celou dobu funkční.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments