Velká česká benzinka razantně snížila ceny. Řidiči slaví, tankují za cenu jako před válkou

Ceny ropy na světových trzích se razantně propadly a ačkoliv čeští pumpaři na tento pohyb většinou reagují až s velkým zpožděním, jedna z čerpacích stanic představuje příjemnou výjimku a ceny razantně snížila už teď.

V síti čerpacích stanic Tank Ono tak nyní můžete natankovat litr benzínu za 35,90 korun. Zdá se to stále jako poměrně vysoká částka, ovšem je třeba dodat, že přesně tolik stál benzin u stojanů této benzinky 24. února tohoto roku, tedy v den, kdy začala válka na Ukrajině.

Foto: Shutterstock

Cena se rychle propadla

Propad je poměrně citelný a navíc nabírá na dynamice. Ještě nedávno se ceny pohonných hmot přitom šplhaly zase nebezpečně vysoko. Koncem října stál litr benzinu u Tank Ono 45,90 korun. Za měsíc se tak cena propadla o celých deset korun.

Ke zlevnění dochází také u nafty. U nejlevnější stanice stojí aktuálně 37,90 korun. To ještě není tolik, jako stála v únoru, kdy to bylo 34,90 Kč, ale také už se k tomu blíží.

Dobrou zprávou je skutečnost, že podle analytiků by měl pokles cen pohonných hmot pokračovat. Pokud by ale měl někdo pocit, že je vyhráno, mohl by být následným vývojem zklamán. Nikde totiž není psáno, že ropa opět nemůže prudce zdražit a vyvolat tentokrát výkyv směrem vzhůru.

Zatímco dříve jsme byli zvyklí na poměrně ustálené ceny paliva a nehrálo tak příliš roli, kdy člověk natankuje, v této turbulentní době není od věci využít příležitosti a naplnit nádrže za výhodný peníz, dokud to jde, případně si něco odtočit i do kanystrů.

Foto: Shutterstock, zdroje: Tank Ono, Patria, autorský článek

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments