Velké obavy z ruských dronů. Upravili je, aby na Ukrajině udělaly ještě větší zkázu

To, že drony dokáží mnohdy napáchat více škody nežli užitku, o tom se lidstvo přesvědčilo již vícekrát. Ve válkách se však jedná o velice nebezpečnou zbraň. I tento typ zbraně se ukázal jako vysoce používaný během ukrajinského konfliktu.

Tento typ zbraně, bez potřeby lidského obsazení, je jednoduchý na ovládání a zároveň v celkovém měřítku málo nákladný.

Írán jakožto velká podpora Rusů

Není nikterak tajné, že Írán se stal těžkým podpůrcem Ruska, a kromě morální podpory je také zásobuje nákladnými střelami, které mohou použít proti svému protivníkovi. Jednou z dodávaných zbraní je letoun s názvem Shahed-136 a Shahed-131, oba typy užívané bez pilotů.

Írán svého příznivce těmito vynálezy zásobuje ve velkém. Nicméně bylo v nedávné době objeveno, že tyto nejnovější typy jsou obohaceny o vylepšení, které ve výsledku dokážou způsobit fatálnější škody.

Shahed-131

Tento typ bezpilotního letounu byl podrobněji prozkoumám při jednom ze svých dopadů v místech ukrajinské Oděsy. Ukrajinská armáda tehdy společně s jinými útvary, se kterými spolupracuje, přišla na to, že hlavice prošly značnými úpravami. Byly obohaceny o další vrstvy kovu, aby výsledný výbuch byl ničivější. Tyto kovové úpravy se při výbuchu rozmnoží na desítky menšíc částí, a proto škody jsou daleko rozsáhlejší.

Nevratné procesy

Nicméně to nejsou jediné úpravy, které byly na stroji provedeny. Co je na dronu navíc, tak jsou další výbušniny, které na dron vůbec být umístěny mohly. Prakticky se nejedná o žádnou složitou úpravu či drahou záležitost. Co je ale ve výsledku rozdílné, tak jsou napáchané škody na lidech, stavbách, přírodě a ukrajinských zbraních.

Bylo zveřejněno, že celkem na 600 kusů těchto typů upravených dronů bylo použito na zničení energetického vybavení na území Ukrajiny. A to vedlo ke snížení neuvěřitelných 40 % dodávek místní energie.

Foto: Shutterstock, zdroj: GCR, EurasianTimes

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments