Velký šok pro českou hudbu. Rozpadla se legendární kapela, to se nečekalo

Ačkoliv v tuzemsku vznikají a zanikají hudební kapely jako na běžícím pásu, když už se nějaké podaří prorazit a proslavit, a navíc je ke všemu ještě respektovaná diváky i kritiky, je přeci jen velkou událostí, když náhle skončí. Nemusíme se zabývat neslavnými konci kapel, které produkují zaměnitelní popík, ale ztráta skupiny stojící za kvalitní hudbou, to zkrátka zabolí.

Kapela zkrátka končí

Pakliže patříte mezi pozorné pozorovatele české hudební scény, toto těleso vám zcela jistě neuniklo. Bohužel už se s ním nebudete setkávat, byť si stále budete moci přehrávat již vydaná alba. Další songy ale už nepřibydou.

Konec oznámila hudební skupina vystupující pod jménem Martina Trchová & Trio, které propůjčila hlavní interpretka doprovázena trojicí nadaných hudebníků. Teď už ale tato čtveřice pohromadě vystupovat nebude, protože končí. Každý si půjde po svých, což přinejmenším v případě talentované zpěvačky znamená vystupování na sólové dráze.

Když skončí takto úspěšná a renomovaná kapela, zřejmě muselo být vnitřní pnutí už tak veliké, že nešlo vydržet. Nutno totiž říct, že v kapelách jsou rozpory zcela běžné. Tito lidé spolu tráví spoustu času a zároveň jde o kreativní osobnosti, které mají na tvorbu svůj názor. Ovšem ve chvíli, kdy se dostaví úspěch, většinou hrany obrušují manažeři, aby nedošlo k definitivnímu konci. Ten totiž znamená jediné: úspěch už není možné finančně dojit.

Foto: Shutterstock

Velké ocenění

Ačkoliv přesně nevíme, proč se kapela Martina Trchová & Trio rozpadla, ve vyjádření pro fanoušky se hovoří o tom, že jednotlivé členy dělila značná vzdálenost, ať už je tím myšleno cokoliv. Kromě Trchové ve skupině vystupovali také Radomír Polívka, Petr Chlouba a Patrik Henel.

O co jsme přišli? O tvůrce kvalitní hudby, která si našla nejen bezpočet fanoušků, ale také byla vždy nadšeně vítána kritiky. To nakonec vyústilo v získání ocenění Anděl za skvělé album Holobyt. Stalo se tak v roce 2016.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments