Vizionář Elon Musk odhalil největší hrozbu pro budoucnost civilizace. Extrémním nebezpečím je pro něj přesný opak toho, co si myslí většina lidí

Miliardář a vizionář Elon Musk se podělil o své obavy z toho, co považuje za potenciálně největší hrozbu pro budoucnost naší civilizace. Svými slovy přitom velmi překvapil. Zatímco mnoho expertů považuje za kritické přelidňování planety, Musk podle všeho vidí za roh a bojí se úplného opaku. Šéf společností Tesla či SpaceX tvrdí, že už brzy začnou čísla populace rychle klesat, což s sebou přinese řadu nepříjemných jevů.

Elon Musk reagoval na článek listu The Wall Street Journal, který pojednává o tom, že dosud poměrně svižný populační růst v USA se v podstatě zastavil, a to i v důsledku pandemie covidu-19. “Kolaps populace je potenciálně největším rizikem pro boudcnost civilizace,” uvedl k tomu Elon Musk, z jehož slov je patrné, že ho toto téma zajímá a trápí. “A to se bavíme pouze o Zemi. Mars má teď nulovou lidskou populaci. Budeme potřebovat mnoho lidí, aby se z nás stala multiplanetární civilizace,” dodal vizionářský podnikatel. Jedním z jeho dlouhodobých cílů je ostatně právě kolonizace Marsu. A pokud nebude dost lidí ani na Zemi, dostává jeho plán tvrdou ránu.

Pod Muskovými příspěvky na Twitteru na toto téma se rozhořela divoká diskuze. Řada lidí mu v tomto ohledu projevuje podporu. “Elon Musk je nejmoudřejší člověk, kterého znám,” nechal se slyšet jeden z diskutujících. “Děkuji, že o tom mluvíte. Lidé si myslí, že problémem je přelidnění, ale ve skutečnosti je tomu naopak. Jste jedním z prvních lidí mezi elitou, kterému legitimně záleží na budoucnosti lidstva, ať už na této planetě nebo mimo ni,” komentoval další.

Elon Musk přitom o kolapsu civilizace pouze nemluví. Kromě svých podnikatelských aktivit se vůči němu snaží působit tou nejpřirozenější silou. Nepřekvapí tedy, že je otcem sedmi dětí, dost možná budoucích kolonizátorů Marsu.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments