Americký prezident Joe Biden označil neočkované lidi za “problém”. Experti tento výklad odmítli

Spojené státy americké zažívají opětovný náraz koronavirové vlny, přestože už se mnozí domnívali, že se nákaza s takovou razancí nemůže vrátit, obzvlášť když kolem 60 % obyvatelstva má za sebou kompletní očkování. Americká administrativa proto chystá kroky, kterými chce poněkud polevující zájem o očkování opět nastartovat.

V souvislosti s tím si americký prezident Joe Biden nebral servítky a označil lidi, kteří neprošli očkováním, za problém. “V případě, že jste se nenechali očkovat, představujete problém pro sebe, svou rodinu i kolegy,” nechal se slyšet jindy spíše mírný Biden. Z jeho rétoriky je jednoznačně patrné, že tlak na očkování v USA poroste. “Umírají lidé, kteří by umřít nemuseli,” řekl jednoznačně s odkazem na ty, kdo se neočkovali.

Joe Biden potom oznámil, že jeho vláda zpřísňuje opatření platná pro zaměstnance americké federace. Ti se mají nechat primárně očkovat, a pokud tak neučiní, budou se muset dvakrát týdně podrobit testování, neustále nosit roušky a dodržovat nařízené odstupy. Některá americká média to označila za novou formu segregace částí obyvatelstva.

Zároveň rostou pochybnosti o tom, zda očkování má takový význam v tom, aby zabránilo šíření koronaviru. Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) už ostatně oznámilo, že variantu delta podle jeho nových poznatků šíří stejnou měrou očkovaní i neočkovaní lidé. Potom je otázkou, proč by měli testování podstupovat a ochranné prostředky nosit pouze lidé, kteří očkovaní nejsou. CDC už také oznámilo, že bude doporučovat, aby ve školách nosili roušky úplně všichni, nikoliv jen ti, kdo nejsou očkovaní. Čtěte také: Potvrzeno. Očkovaní lidé šíří mutaci delta stejně jako neočkovaní, zjistila CDC. Měli by ztratit veškerá privilegia

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments