Vláda ničí lidi, radí jí fanatičtí kývači, říká exprezident Klaus. Odmítá, že by nemocnice byly přetížené

Bývalý prezident Václav Klaus se opět opřel do vlády. Tentokrát tak udělal s velkou vehemencí, a to na základě vyhlášení nových opatření, která spočívají v uzavření tří okresů, kam bude lidem zakázán vstup a odkud budou obyvatelé moci jezdit pouze za prací a do školy.

Vláda se obklopuje fanatickými vítači z řad epidemiologů, kritiky nevyslechne,” prohlásil bývalý prezident Klaus pro server idnes.cz. “Mé odmítavé stanovisko zesiluje, situace je neudržitelná. Vláda likviduje život v celé republice, s covidem nic nedělá. Neřídí epidemii, ale destrukci.”

Klaus je přesvědčen o tom, že se vláda obklopuje fantatickými kývači, které označuje za falešné odborníky z medicíny a epidemiology. Byl dokonce konkrétní. Jako příklad takových odborníků uvedl prezidenta České lékařské komory Milana Kubka nebo imunologa Václava Hořejšího. Naopak kritikům vláda vůbec nenaslouchá. Podle Klause se s hrozbou přeplněných nemocnic pouze balamutí veřejnost.

Václav Klaus patří od počátku zavádění protiepidemických opatření k jejich hlasitým kritikům. Jeho odpor pak zesílil v posledních měsících, kdy se objevil i na demonstracích proti vládě. Kromě toho, že odmítá její nařízení, je také proti očkování. Podle něj si lidé proti viru musí vytvořit vlastní imunitu a vakcíny nás nezachrání. Za jeho výroky ho však ministerstvo zdravotnictví uvedlo v seznamu dezinformátorů.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments