Vládne tu tyranie, podpořil Václav Klaus davy na náplavce. PES je na trojce a nic se neuvolňuje, vláda by měla lidi potěšit

Bývalý prezident Václav Klaus patří k těm, kdo dlouhodobě odmítají přísná protiepidemická opatření. Ta se přitom v poslední době jakoby zapouzdřila a nezdá se, že by měla v brzké době polevit. Naopak, vláda se rozhodla, že Velikonoce budou v nejpřísnějším možném režimu a hned na dva svátky zakázala jakýkoliv maloobchodní prodej.

Z druhé strany tu je ale jednoznačně patrný fenomén, kdy lidé už opatření přestávají dodržovat. Ve velkém vyrazili do města i do přírody. V davech konzumují zakázaný alkohol a nenosí povinné respirátory. Rozestupy prakticky nikdo nedodržuje.

Podle Václava Klause se není příliš čemu divit. “Nejedná se o nedisciplinovanost občanů, ale o jejich „disciplinovanou“ reakci na chování státu. Nebylo by rozumnější, kdyby právě teď stát – a zejména ministři Blatný, Havlíček a Hamáček – ubral? Co kdyby se radši pokusili lidi potěšit?” uvedl Klaus v rozhovoru pro Parlamentní listy.

Oni nás systematicky klamou svým PSEM. Už více než týden je na třetím stupni, ale oni zarputile prosazují opatření z pátého stupně. Není to od nich schválnost a provokace? A absolutní pohrdání svým vlastním systémem, který jsme nicméně od počátku mnozí kritizovali jako nesmyslnou konstrukci? Já na pražskou náplavku nechodím, ale nedivím se těm, kteří tam chodí,” říká Václav Klaus.

Exprezident se vyjádřil také k tomu, jakým způsobem jsou opatření vymáhána a naráží na to, že někteří policisté jsou z toho nešťastní. Také proto zřejmě nedochází k uplatňování postihů, které často s oblibou zmiňuje ministr vnitra Jan Hamáček. “Z vlastní zkušenosti vím, že se chování jednotlivých policistů velmi liší. Někdo se vyžívá ve své náhle získané moci, někdo se za dnešní poměry spíše stydí. Viníkem je zejména ministr vnitra a spolu s ním všichni, kteří „kovidovou tyranii“ u nás rozpoutali a dnes a denně pod jejím kotlem ještě přitápějí.”

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments