“Vylejte vakcíny do kanálu.” Očkovaní lidé se bouří, že by se měli nechat testovat. Podle expertů totiž šíří virus

Doslova explozi komentářů na sociálních sítích spustila slova šéfa zdravotnických statistiků Ladislava Duška o tom, že bude pravděpodobně nutné testovat také očkované jedince. To přitom odporuje současným slibům vlády, která deklaruje, že pro očkované covid končí. Jenže nové mutace viru ukázaly, že je mohou šířit také očkovaní lidé, a tak je na místě jejich očkování.

Ladislav Dušek potřebu testování očkovaných zmínil v diskuzi expertů na Ostravské univerzitě, a to za předpokladu, že se covidová čísla budou zhoršovat. To lze přitom očekávat téměř s jistotou. Duška v jeho názoru podpořil také epidemiolog Rastislav Maďar, který je také děkanem Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Podle Duška bylo možné očkované netestovat v létě, ale na podzim a v zimě bude situace jiná.

Jenže lidé, obzvlášť potom ti očkovaní, to chápat příliš nechtějí. Například podle rektorky Mendelovy univerzity Danuše Nerudové je třeba přesvědčit co nejvíce lidí k očkování, což teď bude velmi obtížné. “Jakkoliv to medicínsky chápu, tak komunikačně to je špatně a proočkovanosti 75 % dosáhneme s tímto narativem opravdu těžko. Zatím jsme pořád velmi daleko,” uvedla Nerudová.

Známý twitterový glosátor Jie byl tentokrát nebývale přímý. “Každý se může očkovat a být zodpovědný za svoje zdraví. Tohle je už čistá buzerace. Stát není laboratoř. Pokud bude vyžadováno testování po očkovaných, tak můžete vylít vakcíny do kanálu, protože už se nikdy očkovat nedá. Takhle jednoduchý to je,” napsal na svůj Twitter.

Podobně to vidí také bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. “Takže stát neudělal nic proto, aby podpořil očkování. Tak teď začne buzerovat i očkované?!! Děkuji, nechci.

Příležitosti zpochybnit vládní deklarace využil také místopředseda ODS Martin Kupka, podle kterého byla kampaň “Tečka za koronavirem” asi jen nějakou legrací.

Nutnost nechat se testovat i po očkování příliš nerozumí ani komik a moderátor Luděk Staněk. “Tohle je bláznivý. Očkuješ se, aby ses ochránil a zároveň potenciálně ulevil systému. Ale budou tě hnát na testy, protože nějakých 40 procent populace na výšeuvedené mrdá. A jednodušší, než je přesvědčit o tom, že dělají chybu, je buzerovat tebe.

Imunolog Jiří Šinkora rovnou Ladislavu Duškovi doporučil, aby přestal kouřit trávu.

Premiér Andrej Babiš nicméně Duškova slova zpochybnil. Podle něj se očkovaní nebudou muset testovat, ale je otázkou, nakolik jde o předvolební strategii a zda vývoj epidemie tuto nutnost neprosadí sám o sobě. Čtěte více: “Testovat očkované? To nikdy nebude,” rozčilil se Babiš. Premiér tvrdě napadl šéfa statistiků Duška, podle kterého by se očkovaní testovat měli, protože virus šíří

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Na jedné straně slýcháme, že obchodní řetězce v České republice mají na růžích ustláno a sklízí plody předražených potravin, které prodávají. Na druhé straně jsou ovšem ekonomická data, která svědčí o tom, že to v tomto ohledu přehnaly. Maloobchodní tržby neustále klesají, a to už více než rok. Obchody na odpis To pochopitelně není pro obchodníky optimální situace. A zatímco velké značky supermarketů se stále drží, jelikož mají velkou vyjednávací sílu vůči dodavatelům a prodejní vůči zákazníkům, na některé obchodní řetězce už to tvrdě dopadá. Neměli bychom být tedy překvapeni tím, že přijde větší vlna krachů. Ostatně, už to začalo v loňském roce, kdy zničehonic zkrachoval jeden z oblíbených obchodních řetězců Enapo, respektive jeho provozovatel, společnost Rosa Market. Ačkoliv jde spíše o menší prodejny, celkově jde o velký řetězec, který provozoval kolem 130 vlastních prodejen a další desítky formou franšíz. Šlo tedy o skutečně významného hráče. Rána pro zákazníky je o to větší, že často bylo Enapo či sesterský Pramen jediným obchodem ve vsi či v menším městě. Teď se tamní zákazníci ocitli bez možnosti si ve svém přímém okolí nakoupit. Některé prodejny sice přebírají konkurenti, ovšem zájem nemají ani zdaleka o všechny. Lidé bez práce Ono kdyby ty prodejny totiž nějak skvěle fungovaly, potom by Enapo zřejmě nemuselo končit. Firma přitom generovala mnohamiliardové obraty, ovšem už se jí nedařilo z nich vytvářet zisk, který je pro fungování společnosti klíčový. Nějakou dobu byla ztrátová, přičemž v posledních letech už šlo o stovky milionů ročně. Čtěte také: Nejlevnější obchodní řetězec je najednou v Česku. To nikdo nečekal, nakupují tam i Ukrajinci Dle insolvenčního návrhu činí dluh společnosti nějakých 430 milionů korun. Dluží například svým dodavatelům. Opravdová nepříjemnost je to nicméně především pro zaměstnance, kteří pochopitelně letí na dlažbu. Rosa market jich přitom na plný úvazek zaměstnávala téměř tisíc a další stovky na dohodu. Spousta těchto lidí si teď musí hledat nové zaměstnání. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Je to nepochopitelné, ale české obchodní řetězce si ani v této době, kdy jsou doopravdy pod drobnohledem, nedávají pozor, a stále se snaží zákazníkům prodávat nekvalitní potraviny. Pozornost se tentokrát upřela na Penny Market, který jinak u zákazníků v poslední době sklízí docela pozitivní reakce, a to mimo jiné i za své privátní značky. Nedají si pokoj Jenže právě na tomto poli teď pořádně selhal. Nestalo se to přitom poprvé. Státní zemědělská a potravinářská inspekce už v listopadu loňského roku konstatovala, že řetězec prodává výrazně ošizené těstoviny San Fabio Reginelle. Obsahovaly totiž podstatně méně vajec, než kolik bylo deklarováno na obalu. Jednou by se prohřešek dal pochopit, pokud by si řetězec vzal ponaučení a již ho znovu neopakoval. To se ale bohužel nestalo, a tak teď přišla další rána. Kontroloři si vzali na paškál ten samý výrobek, a opět zjistili, že co do složení nevyhovuje. “Podle informace na obalu měla předmětná potravina obsahovat 20 % vajec, avšak rozbor v akreditované laboratoři potvrdil obsah vajec v množství pouze 12,1 %,” uvádí SZPI ve své zprávě. Jde opět o těstoviny San Fabio Reginelle, tedy produkt pod privátní značkou Penny Marketu. Už toho bylo dost Jeho datum minimální trvanlivosti je do 3. února 2027 a prodává se v balení 500 gramů. Výrobcem je maďarská společnost Gyermelyi Zrt. “Spotřebitelům tak byla poskytnuta zavádějící informace o skutečném složení potraviny,” dodala inspekce. Upozorňujeme na další případ klamání o obsahu vajec v těstovinách z Penny Marketu 🥚 👎➡️ Více informací o zjištění a kompletní fotodokumentace:https://t.co/jOQ40nZBxO🔗 Zjištění obdobného charakteru jsme zveřejnili dne 7. 11. 2023: https://t.co/YJYXRBKrbz #napranyri pic.twitter.com/Fc1O1fwWZm— Potraviny na pranýři (@NaPranyri) February 21, 2024 Čtěte také: Obchody ve velkém ruší samoobslužné pokladny. Češi na ně vyzráli a nakupují zadarmo Tyto těstoviny tedy sice konzumovat můžete. Nebylo na nich shledáno nic závadného, ale na druhou stranu je budete jíst s vědomím, že jste byli oklamáni. Opět se tu někdo pokouší prodávat výrobek, který nesplňuje to, co slibuje. Podobné jednání by mělo být pokutováno přísněji, aby si řetězce daly dobrý pozor. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Rok 2024 přináší značné množství změn, které se dotýkají financí českých domácností. Některé probíhají automaticky a nic s nimi nezmůžete. Jednoduše dostanete méně peněz v rámci čisté mzdy kvůli zavedené nemocenského pojištění a nebudete mít ani nárok na nejrůznější daňové slevy. Je potřeba upravit příkaz Některé věci ovšem přeci jenom zachránit lze. Došlo například k velkým změnám v důchodovém spoření, a to zejména v tom, jakým způsobem ho stát podporuje formou státního příspěvku. Lidé by si však měli u svých bank neprodleně zajistit příslušnou úpravu parametrů, jinak totiž přijdou o peníze, na které by měli nárok. Letošní rok totiž přinesl nutnost navýšit si minimální vklad pro čerpání státního příspěvku na důchodové spoření. Vše začne platit až od 1. července 2024, tudíž máte ještě určitou porci času, avšak rozhodně byste neměli váhat. Pakliže jste si dosud posílali minimální částku ve výši 300 Kč, přičemž jste za to dostávali poměrně velmi štědrý příspěvek 90 Kč měsíčně od státu, potom od července nic takového platit nebude. Devadesát korun totiž neobdržíte. Sice si stále budete moci spořit ony tři stovky za měsíc, ovšem už to bude bez podpory ze státní kasy. Abyste si ji udrželi, musíte si v bance upravit příkaz alespoň na 500 Kč. Potom budete dostávat státní příspěvek ve výši 100 Kč. Došlo přitom i k úpravě dalších částek, respektive toho, jakým způsobem jsou ze strany státu podporovány. Až do částky 1500 Kč jde o zhoršení, ovšem od této částky se situace pro střadatele zlepšuje. Můžete na tom vydělat Kdo si tak například spoří částku 1500 Kč, dosud dostává od státu 230 Kč, ovšem nově bude dostávat 300 Kč, což je rozhodně příjemnější. Od částky 1700 Kč se potom podpora navyšuje dokonce ze současných 230 Kč na 340 Kč. Měsíční vkladSoučasný státní příspěvekStátní příspěvek od 1. 7. 2024300 Kč90 Kč0 Kč500 Kč130 Kč100 Kč1000 Kč230 Kč200 Kč1500 Kč230 Kč300 Kč1700 Kč230 Kč340 Kč2000 Kč230 Kč340 Kč Jak je vidno, nejsou to zrovna malé změny a byla by škoda jich nevyužít. V tomto případě lze totiž získat i více, než kolik jste dostávali doposud. Zejména u vyšších částek je rozdíl ve státní podpoře téměř padesátiprocentní ve váš prospěch. Čtěte také: Stát pro důchodce náhle zavádí úsporný režim. Připravte se na to, peněz moc nebude Horší to ovšem mají důchodci, kteří přijdou o možnost čerpat v rámci důchodového spoření státní příspěvek. Prý není důvod, aby dostávali tuto formu podpory ve chvíli, kdy už jsou v penzi a čerpají řádný důchod. Foto: Shutterstock 27SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

67 Replies to ““Vylejte vakcíny do kanálu.” Očkovaní lidé se bouří, že by se měli nechat testovat. Podle expertů totiž šíří virus

 1. To by mne zajímalo, kde Luděk Staněk přišel na to, že neočkovaní někde dělají chybu? Dušek prostě jen ve vzácném ,,záchvatu upřímnosti”, řekl něco co bude zanedlouho skutečností a jasně naznačil kudy povedou ,,cesty boje za lepší Covid”.

  1. Ona je to smutná pravda, ale pokud netestovat, tak také postrádá smysl testovat děti ZŠ, protože přenos i průběh je tam stejný, jako u očkovaných 🙁

  1. Je to jediný Slovák na světě, který má Čechy opravdu rád. Dokonce snad i víc, než německý RH.

  2. Aby také ne. Rozbourat nerozborné přátelství se SSSR, zrušit StB, nebo snad nedej bože chtít ho ,,stíhat” za zločiny. No nedivím se, to prostě n@sere.

 2. pro nastavení nového globálního systému musí být dle USA _ WHO a celé EU všichni naočkovaní , aby mocní měli po celém světě pod kontrolou občany. Chudí v Africe se očkovat nemusí , protože ti umírají hlady bez vakcín. Mocným nejde o lidské zdraví , ale o jejich mocnářství a chtějí z nás udělat otroky jejich novému systému G5 a G7.. Až se to spustí , tak už bude pozdě!!!
  Nechtějí testovat očkované, protože by se prokázalo , že roznáší virus a mocní se toho obávají, že by nastaly velké demonstrace. Už nyní jsou v různých státech nepokoje a to může vyustít i ve válku mezi národy.

  1. USA nebudou mít nikdy celý svět pod kontrolu. Jsou celé národy které si nenechají píchnou západní sajrajt

 3. Už toho je dost. Tady jde o staré rozděluj a panuj, ne o zdraví občanů. bohužel ale někteří ,,ovčané” to nadále politikům nadále baští i s navijákem.

 4. Dělají vše pro to, aby svedli všechno na neočkované. Jejich “Pokud nebude proočkovanost 75 %, budou se testovat i očkovaní” a pod. Poštvat očkované lidi proti těm neočkovaným a donutit všechny k nebezpečné injekci. Proč? Co za tím je? Určitě ne covid. Je třeba se ptát.

 5. Je zde docela dobře vidět, jak se očkování považují za lepší lidi,přičemž k tomu není jediný racionální základ. Jen se jim těžko smiřuje s faktem, že se nechali oblbnout. Virus chytají a šíří dal stejně jako to bez injekce.

  1. virus šíři ti i ti, jen očkovaní “chrání” sebe, tak co pořád prudí do neočkovaných_ Je to mé zdraví, tak ať si hlídají svou další vakcínu

   1. Přesně, je třeba aby si hlídali ,,kalendář”, co kdyby promeškali svou 7246 tečku? Nebude dlouho trvat a i ,,smažky” budou míň ,,rozpíchaný”.

 6. Jsem očkovaná a nevadí mi se nechat testovat… To, že se očkovaní mohou nakazit, vím a je logické testovat i je.

  1. Souhlas, v naší firmě se testujeme všichni a nikomu to nevadí. Je to jen o osobní odpovědnosti k sobě, k firmě a k ostatním lidem. To bohužel zejména odpíračům očkování chybí a oni si jen hledají zdůvodnění pro svoje sobecké jednání. Kdyby v jejich okolí několik lidí zemřelo byli by na injekci jako první a ještě by nadávali, že to trvá tak dlouho. Ale co není ještě může být tak si mudrujte čas ukáže.

  2. Souhlasím.Ale pak i řidiči s řidičským průkazem se musí testovat z vyhlášky , protože i oni můžou bourat!!!že?☝👮

 7. kdepak soudruzi udělali chybu že se jim to provalilo že jsou ty šmakulády na malý kulový že prý pomáhají ale nikdo neví na co

  1. Snad každý ví, k čemu šmakuládka ,,slouží”. Jak říkají ,,icikové”, kšeft je kšeft.

  1. To ,,prozření” je pro mnohé opravdu bolestivé, no a naše ,,menšina” neočkovaných, se má alespoň čím ,,bavit”.

 8. Prosím vás lidičky, nechali jste se někdo vlastně naočkovat kvůli zdraví, nebo všichni jenom z vychcanosti kvůli testům a dovoleným?

  1. Ja jsem se nechal ockovat kvuli zdravi. Takze jsem zdravy a nevidim jediny duvod si nechavat strkat klacek do nosni sliznice. To mi tak zdrave nepripada.

  2. Narovinu?
   Hlavně kvůli nutnosti se jinak testovat, neříkám, že nevěřím, že vakcína zmírní případný průběh, ale u mě byl hlavní důvod testování.

 9. Nejhorší na tom je to, že lidi oblbli a vnutili jim představu, o jejich nesmrtelnosti po naočkování. Jenže ouha, přenos viru nemá nic společného s očkováním. A v tom jsou ti očkovaní nebezpeční pro zbytek populace. Stali se vlastně pošťáky Covidu. Celý tento humbuk, se nekoná ve znamení záchrany lidstva, ale o výší kont výrobců ochranných prostředků a sér. Vždyť co svět světem stojí, tak peníze jsou až na prvním místě.

 10. Očkování nebrání přenosu, takže by se měli testovat jako neočkovaní , a nebo to celé zrušit.

 11. Očkovaní se bouří? A proč? Měli možnost se nenechat zbbnout a této šance nevyužili. Nyní navíc budou muset být očkováni trvale a to minimálně každý rok jednou a možná i dvakrát. Proč? Protože si tímto očkováním v zásadě oslabili vlastní obranný systém svého těla.

  1. statisticky je už očkovaných víc, tak chtějí rozpoutat nenávist mezi oběma skupinama, ale mají smůlu, mě očkovaní nevadí a jestli vadím já očkovaným tak to je jich stres.

 12. Než zavádět povinný testování očkovanejch, bylo by třeba trochu zalepit díry v “systému” – kontroly nasazení roušek/respirátorů, důsledné a časté kontroly podmínky OTN (restaurace, mhd atd.), rovněž důsledné a časté kontroly dodržování karantény a izolace, v neposlední řadě POVINNÉ očkování pro všechny, kdo k tomu nemají zdravotní kontraindikaci. A pak by se vidělo, jestli je opravdu nutné posíat očkované na testování.

  1. A jak by jsi si to představoval? Neexistuje zákon, podle kterého by mne někdo donuti se ,,waxit”. Nebudu vůbec řešit to že umím a mám z čeho střílet, ale fakt by mne to ,,pobavilo”. Sice v paneláku nemám krb, ale ,,vycpaných hlav” bych ,,vyrobil” za den docela velice mnoho.

  2. Prosím tě, buď odpovědný. Nalej si sekunďák do rypáku a do huby a nedovol, aby se ti tam dostal covid! Musíš být zdraví a takto se chránit. Pokud to neuděláš, měl bys dostat trest smrti za šíření.

   Ovšem ve tvém případě šíření strachu a totálních sraček po internetu.

 13. Pan Dušek má pravdu,očkovaní také přenášejí virus,viz článek na Slovensku,všichni očkovaní,personál i klienti a ejhle mají 50% klientů nakažených a 2 zemřeli,ti co se nechali naočkovat tak většinou jen pro výhody které stejně mít nebudou,naopak ještě si oslabí imunitu,takže asi opravdu vakcíny vylít do kanálu a bude po pandemii.. a hlavně 75% naočkovat mají přikázáno od farmac.firem,o tom nerozhoduje vláda,tak jim do toho byznysu hodíme vidle..

 14. No počkám ještě rok co to s ovečkama udělá a pak se teprve rozhodnu jestly se nechám píchnout, ale myslím že už teď mám jasno že je to celé podvod. Ostatně jako vše.

  1. Vždy když je na cokoliv ,,převeliká” reklama, tak to obvykle ,,stojí za exkrement”. A dnes už ,,povinovakcinovačům” chybí jen ,,probudit” Horsta Fuchse.

 15. Lidi už se konečně probuďte,už máte tolik informací že vám musí dojít o co tady jde,ti co to vymysleli se musí plácat smíchy když vidí jak se lidi dobrovolně likvidují vakcínami a stojí na ně fronty,no Češi,když je to zadarmo..

 16. Testovat očkované,to nikdy nebude,a testovat zdravé neočkované furt dokola,to jo??takže infekční naočkovaní mohou vesele běhat všude,co si to dovolujete to už je fakt vrchol drzosti…

 17. Za provozování genocidy a vytváření podmínek pro ni,včetně trávení lidí injekčními jedy a rejpadly v nose by měli všechny ty vládní zmetky a jejich přisluhovače okamžitě odstřelit nebo pověsit.

 18. Jeden Izraelský profesor: Už v prosinci jsem věděl, že se bude očkovat nejméně čtyřmi dávkami.
  Redaktor: Jak jste to mohl vědět?
  Vědec: Vláda koupila 40 milionů dávek, A nás je jen deset milionů.

 19. Zkrátka nakecali lidem, že očkování odpuzuje virus. Neodpuzuje, virus se může zachytit jak na očkovaném, tak neočkovaném. Očkování pouze snižuje případný těžký průběh případného onemocnění, tedy příznaků. Jenže těm očkovaným nakecali, že být očkován = důkaz bezinfekčnosti, což není. Důkazem, ale je v dané chvíli je testování, jenže jde o to, že otravují každého. Správně by se měl prostě testovat a následně léčit člověk s příznaky, pokud mu ony příznaky ztěžují život, to by ale neudali vakcíny. Takže chtějí bzüzerovt každého. Prostě, žádná epidemie již není a k těm samým výsledkům ohledně pozitivity by došli u kdejajé jiné nemoci, pokud by ji takto masivně sledovali

  1. Jj, ale ,,kšefty se musí hejbat”, přece nechceš aby ,,fajzr” přišel o tak dlouho připravovanou investici?

 20. Vždyť to se ví od samého počátku, že očkovaní mohou virus dál šířit, jen při nakažení by měli mít mírnější průběh. Takže testování je nutné, jiná cesta bohužel není.

 21. Tak člověku, který se nechal testovat pro ochranu svého zdraví asi testování vadit nebude. Ale takových u nás moc není,co?

 22. jasně že očkovaní virus šíří. Očkovali se aby se testovat nemuseli nikoliv kvůli zdraví . aleskutečnost je , že testovat se budou muset tak at si tio užijí aktivisté.

 23. Kunda Dušek řekl pravdu. Pokud to potvrdí, jsem přípravek zaplatit za jeho a rodiny za likvidaci

 24. V tomhle prohnilém státě už neplatí vůbec nic. Nemůžete věřit nikomu nic. V tuhle chvíli si připadáme jako pokusná morčata těch “chytrolínů” typu Maďar, Dušek a další spolek. Jak dlouho si nechají lidi toto jednání líbit. To se můžeme tisíckrát očkovat až nám to úplně rozvrátí imunitní systém. Hlavně, že farmaceutické konglomeráty budou vydělávat miliony milionů…. Už se očkovat dál nenechám. Pravdu mají už věřím tomu ti, že všechno je to na nic a k ničemu. Už se dál očkovat nenenechám. Myslela jsem to dobře se sebou a druhými, ale čím dál víc nabývám dojmu, že všechno je to na nic.Prat do sebe látky a k ničemu to není. Jen to ublíží.

 25. Očkovaní mě pěkně serou, když nám neočkovaným zabírají na JIP místa, která budeme prý potřebovat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *