“Vylejte vakcíny do kanálu.” Očkovaní lidé se bouří, že by se měli nechat testovat. Podle expertů totiž šíří virus

Doslova explozi komentářů na sociálních sítích spustila slova šéfa zdravotnických statistiků Ladislava Duška o tom, že bude pravděpodobně nutné testovat také očkované jedince. To přitom odporuje současným slibům vlády, která deklaruje, že pro očkované covid končí. Jenže nové mutace viru ukázaly, že je mohou šířit také očkovaní lidé, a tak je na místě jejich očkování.

Ladislav Dušek potřebu testování očkovaných zmínil v diskuzi expertů na Ostravské univerzitě, a to za předpokladu, že se covidová čísla budou zhoršovat. To lze přitom očekávat téměř s jistotou. Duška v jeho názoru podpořil také epidemiolog Rastislav Maďar, který je také děkanem Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Podle Duška bylo možné očkované netestovat v létě, ale na podzim a v zimě bude situace jiná.

Jenže lidé, obzvlášť potom ti očkovaní, to chápat příliš nechtějí. Například podle rektorky Mendelovy univerzity Danuše Nerudové je třeba přesvědčit co nejvíce lidí k očkování, což teď bude velmi obtížné. “Jakkoliv to medicínsky chápu, tak komunikačně to je špatně a proočkovanosti 75 % dosáhneme s tímto narativem opravdu těžko. Zatím jsme pořád velmi daleko,” uvedla Nerudová.

Známý twitterový glosátor Jie byl tentokrát nebývale přímý. “Každý se může očkovat a být zodpovědný za svoje zdraví. Tohle je už čistá buzerace. Stát není laboratoř. Pokud bude vyžadováno testování po očkovaných, tak můžete vylít vakcíny do kanálu, protože už se nikdy očkovat nedá. Takhle jednoduchý to je,” napsal na svůj Twitter.

Podobně to vidí také bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. “Takže stát neudělal nic proto, aby podpořil očkování. Tak teď začne buzerovat i očkované?!! Děkuji, nechci.

Příležitosti zpochybnit vládní deklarace využil také místopředseda ODS Martin Kupka, podle kterého byla kampaň “Tečka za koronavirem” asi jen nějakou legrací.

Nutnost nechat se testovat i po očkování příliš nerozumí ani komik a moderátor Luděk Staněk. “Tohle je bláznivý. Očkuješ se, aby ses ochránil a zároveň potenciálně ulevil systému. Ale budou tě hnát na testy, protože nějakých 40 procent populace na výšeuvedené mrdá. A jednodušší, než je přesvědčit o tom, že dělají chybu, je buzerovat tebe.

Imunolog Jiří Šinkora rovnou Ladislavu Duškovi doporučil, aby přestal kouřit trávu.

Premiér Andrej Babiš nicméně Duškova slova zpochybnil. Podle něj se očkovaní nebudou muset testovat, ale je otázkou, nakolik jde o předvolební strategii a zda vývoj epidemie tuto nutnost neprosadí sám o sobě. Čtěte více: “Testovat očkované? To nikdy nebude,” rozčilil se Babiš. Premiér tvrdě napadl šéfa statistiků Duška, podle kterého by se očkovaní testovat měli, protože virus šíří

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Největší banka v České republice to podle všeho přehnala se svými marketingovými výmysly. Podruhé v krátké době totiž mění způsob úročení na svém spořicím účtů, a to poté, co se jí příliš nepodařilo odkomunikovat ani první změnu. Zase všechno jinak Pakliže by ale někdo očekával, že v druhém případě už to bude přehlednější a jasnější a že se banka vrátí ke srozumitelnému produktu, který je pro její klienty velmi důležitý a využívaný, byl by na omylu. “Mé 86leté mamince, která je klientkou České spořitelny přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v aplikaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel,” ptá se řečnicky ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek, který potom banku počastoval skutečně nevybíravými slovy. Toho potom rozzuřila do běla ještě robotická odpověď ze strany České spořitelny, která zněla následujícím způsobem: “Rádi prověříme relevantnost komunikace. Neváhejte nás kontaktovat pomocí soukromé zprávy, doplněné o kontaktní údaje Vaší maminky pro správnou identifikaci.“ Manažer potom dále poukázal na skutečnost, jakým způsobem banka se svými klienty komunikuje a že je stále častěji odkazuje na internetové bankovnictví George. Například papírové výpisy či služby na pobočce jsou přitom stále dražší. Jak se to chovají? “V ČR žije přes 400 tisíc lidí nad 80 let. A tihle se chovají, jako by nebyli,” upozornil na důležitou věc. Přitom spousta seniorů má svůj bankovní účet právě v České spořitelně. Tato tradiční banka se přitom pro seniory začíná stávat nepoužitelnou. Mé 86-leté mamince, která je klientkou @Ceskasporitelna, přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v apliaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel?Filipe…— Miroslav Bobek (@MiroslavBobek) April 4, 2024 Čtěte také: Česká spořitelna vám strhne nehorázný poplatek. Její bývalý bankéř už se neudržel a vše prozradil Namísto standardního spořicího účtu teď totiž vymyslela složitý konstrukt, který má hned několik složek a který vám bude vaše prostředky úročit například podle toho, jak moc investujete nebo jaké je vaše finanční zdraví. Základní úroková sazba je potom nula a reálně se řeší přes sazbu v rámci marketingové akce. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Jde pravděpodobně o jeden z největších nešvarů současnosti, jen se o něm zdaleka nemluví tolik, jak by bylo potřeba. Vždyť se tu reálně ztrácejí peníze desítkám tisíc lidí, přičemž toto číslo pravděpodobně ještě poroste. Postihne to každého Nejrůznější organizované skupiny si rychle všimly toho, že Češi jsou stále obecně velmi důvěřiví a neočekávají, že by jim někdo chtěl udělat něco zlého. A na druhé straně slyší na nejrůznější výzvy k tomu, jak zhodnotit svůj majetek, případně slibované výhry. Různých metod, jak z lidí vylákat peníze, které už nikdy neuvidí, je celá řada. Tou nejjednodušší je poslat pod určitou záminkou SMS, která buď hrozí nějakým průšvihem nebo naopak něco slibuje. Připojena je výzva k akci, kde je třeba vyplnit osobní údaje. Na tom by ještě nebylo nic divného, pokud by mezi nimi nebyly i přístupové údaje k bankovnímu účtu. Pokud je odevzdáte, můžete si být jisti tím, že vám účet vyluxují. Podvody se to jen hemží na internetových tržištích, kde se Češi často pokoušejí prodat různé použité věci. “Měla jsem radost, že se mi na můj inzerát někdo hned ozval a že situaci rychle řeší,” říká pětadvacetiletá Míša, která prodávala starší dětské věci. “Okamžitě poslal odkaz na kurýrní službu, kde jsem měla vyplnit údaje včetně přístupu do bankovního účtu. Až potom mi došlo, jak moc jsem byla naivní.“ Přijdete o balík peněz Žena celkem přišla o 40 tisíc korun, které se podvodníkům podařilo z jejího účtu odčerpat, než banka transakce zablokovala. Podle České bankovní asociace bylo podobným způsobem napáleno téměř 70 tisíc klientů, kterým byla zcizena částka přesahující 1,35 miliardy korun. Na jednoho tak v průměru připadá enormní ztráta ve výši dvaceti tisíc korun. Může to být ale i podstatně více. Výjimkou nejsou případy, kdy lidé přijdou o stovky tisíc korun, respektive o veškeré celoživotní úspory. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Ačkoliv se banky situaci snaží řešit, z jejich pohledu mají vše velmi dobře zabezpečeno a zbývá tedy především edukace klientů. To je ale nikdy nekončící práce, jelikož jsou jich miliony a nejrůznější podfuky mají stále sofistikovanější podobu. Foto: Shutterstock 37SdíleníSdíletTweet [...]
Vypadá to, že chystaná důchodová reforma se stane největším tématem příštích týdnů a měsíců. Ostatně, jde o zcela zásadní změnu, která se dotkne úplně všech. Vzhledem k tomu, v jaké šlamastyce se celý důchodový systém ocitl, je třeba provést skutečně dalekosáhlé změny na všech stranách. Do důchodu dříve Všeobecně to pochopitelně půjde směrem, který se lidem příliš nelíbí. Produktivní věk se prodlouží a důchodový věk naopak oddálí. Smyslem je to, abyste v penzi netrávili tolik času. Podle aktuálních propočtů se počítá s průměrem 21 let a i to bude podle odborníků dost možná třeba ještě zrevidovat, jelikož je to příliš mnoho, vezmeme-li v potaz, že pro odchod do penze je třeba odpracovat 35 let. Ovšem s tím, jak se bude věk pro odchod do důchodu prodlužovat, je třeba zohlednit i velmi náročné profese, kterých by se to týkat nemělo. V některých případech by si dokonce měly polepšit a odejít do penze dříve než dnes. Do důchodu půjdou zcela jednoznačně dříve pracovníci spadající do 4. kategorie podle metodiky Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. “To jsou práce, při nichž je vysoké riziko ohrožení zdraví, které nelze zcela vyloučit ani při používání dostupných a použitelných ochranných opatření,” uvádí web BOZP Info. Kdo tam spadá? Do této kategorie však aktuálně spadá necelých 20 tisíc lidí, což není mnoho. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale už oznámilo, že dřívější důchod se bude týkat i řady profesí spadajících do třetí kategorie. Tam už jde teoreticky o téměř půl milionu zaměstnanců. Počítá se s tím, že dříve půjdou například zedníci, dlaždiči, obsluhovači důlních zařízení, montéři nebo pracovníci odvozu a recyklace odpadů. Překvapivě by se to mělo týkat také šéfkuchařů a kuchařů. Čtěte také: Jsem na světě 70 let, ale takhle špatně se mi ještě nežilo. Důchodkyně řekla, kolik skutečně dostává a co si myslí o tomto státě Je tedy vidět, že některé skupiny se do tohoto seznamu propracovaly a jiné nikoliv. Proč tam nejsou například pokojské nebo recepční, které také neustále stojí na nohou a vykonávají fyzickou aktivitu? Mnozí to zcela jistě budou považovat za nespravedlivé. Zároveň se tu vytváří skupina privilegovaných, a to často ne se zcela propracovaným argumentačním pozadím. Foto: Shutterstock, zdroje: SUIP, MPSV 3SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

67 názorů k článku ““Vylejte vakcíny do kanálu.” Očkovaní lidé se bouří, že by se měli nechat testovat. Podle expertů totiž šíří virus

 1. To by mne zajímalo, kde Luděk Staněk přišel na to, že neočkovaní někde dělají chybu? Dušek prostě jen ve vzácném ,,záchvatu upřímnosti”, řekl něco co bude zanedlouho skutečností a jasně naznačil kudy povedou ,,cesty boje za lepší Covid”.

  1. Ona je to smutná pravda, ale pokud netestovat, tak také postrádá smysl testovat děti ZŠ, protože přenos i průběh je tam stejný, jako u očkovaných 🙁

  1. Je to jediný Slovák na světě, který má Čechy opravdu rád. Dokonce snad i víc, než německý RH.

  2. Aby také ne. Rozbourat nerozborné přátelství se SSSR, zrušit StB, nebo snad nedej bože chtít ho ,,stíhat” za zločiny. No nedivím se, to prostě n@sere.

 2. pro nastavení nového globálního systému musí být dle USA _ WHO a celé EU všichni naočkovaní , aby mocní měli po celém světě pod kontrolou občany. Chudí v Africe se očkovat nemusí , protože ti umírají hlady bez vakcín. Mocným nejde o lidské zdraví , ale o jejich mocnářství a chtějí z nás udělat otroky jejich novému systému G5 a G7.. Až se to spustí , tak už bude pozdě!!!
  Nechtějí testovat očkované, protože by se prokázalo , že roznáší virus a mocní se toho obávají, že by nastaly velké demonstrace. Už nyní jsou v různých státech nepokoje a to může vyustít i ve válku mezi národy.

  1. USA nebudou mít nikdy celý svět pod kontrolu. Jsou celé národy které si nenechají píchnou západní sajrajt

 3. Už toho je dost. Tady jde o staré rozděluj a panuj, ne o zdraví občanů. bohužel ale někteří ,,ovčané” to nadále politikům nadále baští i s navijákem.

 4. Dělají vše pro to, aby svedli všechno na neočkované. Jejich “Pokud nebude proočkovanost 75 %, budou se testovat i očkovaní” a pod. Poštvat očkované lidi proti těm neočkovaným a donutit všechny k nebezpečné injekci. Proč? Co za tím je? Určitě ne covid. Je třeba se ptát.

 5. Je zde docela dobře vidět, jak se očkování považují za lepší lidi,přičemž k tomu není jediný racionální základ. Jen se jim těžko smiřuje s faktem, že se nechali oblbnout. Virus chytají a šíří dal stejně jako to bez injekce.

  1. virus šíři ti i ti, jen očkovaní “chrání” sebe, tak co pořád prudí do neočkovaných_ Je to mé zdraví, tak ať si hlídají svou další vakcínu

   1. Přesně, je třeba aby si hlídali ,,kalendář”, co kdyby promeškali svou 7246 tečku? Nebude dlouho trvat a i ,,smažky” budou míň ,,rozpíchaný”.

 6. Jsem očkovaná a nevadí mi se nechat testovat… To, že se očkovaní mohou nakazit, vím a je logické testovat i je.

  1. Souhlas, v naší firmě se testujeme všichni a nikomu to nevadí. Je to jen o osobní odpovědnosti k sobě, k firmě a k ostatním lidem. To bohužel zejména odpíračům očkování chybí a oni si jen hledají zdůvodnění pro svoje sobecké jednání. Kdyby v jejich okolí několik lidí zemřelo byli by na injekci jako první a ještě by nadávali, že to trvá tak dlouho. Ale co není ještě může být tak si mudrujte čas ukáže.

  2. Souhlasím.Ale pak i řidiči s řidičským průkazem se musí testovat z vyhlášky , protože i oni můžou bourat!!!že?☝👮

 7. kdepak soudruzi udělali chybu že se jim to provalilo že jsou ty šmakulády na malý kulový že prý pomáhají ale nikdo neví na co

  1. Snad každý ví, k čemu šmakuládka ,,slouží”. Jak říkají ,,icikové”, kšeft je kšeft.

  1. To ,,prozření” je pro mnohé opravdu bolestivé, no a naše ,,menšina” neočkovaných, se má alespoň čím ,,bavit”.

 8. Prosím vás lidičky, nechali jste se někdo vlastně naočkovat kvůli zdraví, nebo všichni jenom z vychcanosti kvůli testům a dovoleným?

  1. Ja jsem se nechal ockovat kvuli zdravi. Takze jsem zdravy a nevidim jediny duvod si nechavat strkat klacek do nosni sliznice. To mi tak zdrave nepripada.

  2. Narovinu?
   Hlavně kvůli nutnosti se jinak testovat, neříkám, že nevěřím, že vakcína zmírní případný průběh, ale u mě byl hlavní důvod testování.

 9. Nejhorší na tom je to, že lidi oblbli a vnutili jim představu, o jejich nesmrtelnosti po naočkování. Jenže ouha, přenos viru nemá nic společného s očkováním. A v tom jsou ti očkovaní nebezpeční pro zbytek populace. Stali se vlastně pošťáky Covidu. Celý tento humbuk, se nekoná ve znamení záchrany lidstva, ale o výší kont výrobců ochranných prostředků a sér. Vždyť co svět světem stojí, tak peníze jsou až na prvním místě.

 10. Očkování nebrání přenosu, takže by se měli testovat jako neočkovaní , a nebo to celé zrušit.

 11. Očkovaní se bouří? A proč? Měli možnost se nenechat zbbnout a této šance nevyužili. Nyní navíc budou muset být očkováni trvale a to minimálně každý rok jednou a možná i dvakrát. Proč? Protože si tímto očkováním v zásadě oslabili vlastní obranný systém svého těla.

  1. statisticky je už očkovaných víc, tak chtějí rozpoutat nenávist mezi oběma skupinama, ale mají smůlu, mě očkovaní nevadí a jestli vadím já očkovaným tak to je jich stres.

 12. Než zavádět povinný testování očkovanejch, bylo by třeba trochu zalepit díry v “systému” – kontroly nasazení roušek/respirátorů, důsledné a časté kontroly podmínky OTN (restaurace, mhd atd.), rovněž důsledné a časté kontroly dodržování karantény a izolace, v neposlední řadě POVINNÉ očkování pro všechny, kdo k tomu nemají zdravotní kontraindikaci. A pak by se vidělo, jestli je opravdu nutné posíat očkované na testování.

  1. A jak by jsi si to představoval? Neexistuje zákon, podle kterého by mne někdo donuti se ,,waxit”. Nebudu vůbec řešit to že umím a mám z čeho střílet, ale fakt by mne to ,,pobavilo”. Sice v paneláku nemám krb, ale ,,vycpaných hlav” bych ,,vyrobil” za den docela velice mnoho.

  2. Prosím tě, buď odpovědný. Nalej si sekunďák do rypáku a do huby a nedovol, aby se ti tam dostal covid! Musíš být zdraví a takto se chránit. Pokud to neuděláš, měl bys dostat trest smrti za šíření.

   Ovšem ve tvém případě šíření strachu a totálních sraček po internetu.

 13. Pan Dušek má pravdu,očkovaní také přenášejí virus,viz článek na Slovensku,všichni očkovaní,personál i klienti a ejhle mají 50% klientů nakažených a 2 zemřeli,ti co se nechali naočkovat tak většinou jen pro výhody které stejně mít nebudou,naopak ještě si oslabí imunitu,takže asi opravdu vakcíny vylít do kanálu a bude po pandemii.. a hlavně 75% naočkovat mají přikázáno od farmac.firem,o tom nerozhoduje vláda,tak jim do toho byznysu hodíme vidle..

 14. No počkám ještě rok co to s ovečkama udělá a pak se teprve rozhodnu jestly se nechám píchnout, ale myslím že už teď mám jasno že je to celé podvod. Ostatně jako vše.

  1. Vždy když je na cokoliv ,,převeliká” reklama, tak to obvykle ,,stojí za exkrement”. A dnes už ,,povinovakcinovačům” chybí jen ,,probudit” Horsta Fuchse.

 15. Lidi už se konečně probuďte,už máte tolik informací že vám musí dojít o co tady jde,ti co to vymysleli se musí plácat smíchy když vidí jak se lidi dobrovolně likvidují vakcínami a stojí na ně fronty,no Češi,když je to zadarmo..

 16. Testovat očkované,to nikdy nebude,a testovat zdravé neočkované furt dokola,to jo??takže infekční naočkovaní mohou vesele běhat všude,co si to dovolujete to už je fakt vrchol drzosti…

 17. Za provozování genocidy a vytváření podmínek pro ni,včetně trávení lidí injekčními jedy a rejpadly v nose by měli všechny ty vládní zmetky a jejich přisluhovače okamžitě odstřelit nebo pověsit.

 18. Jeden Izraelský profesor: Už v prosinci jsem věděl, že se bude očkovat nejméně čtyřmi dávkami.
  Redaktor: Jak jste to mohl vědět?
  Vědec: Vláda koupila 40 milionů dávek, A nás je jen deset milionů.

 19. Zkrátka nakecali lidem, že očkování odpuzuje virus. Neodpuzuje, virus se může zachytit jak na očkovaném, tak neočkovaném. Očkování pouze snižuje případný těžký průběh případného onemocnění, tedy příznaků. Jenže těm očkovaným nakecali, že být očkován = důkaz bezinfekčnosti, což není. Důkazem, ale je v dané chvíli je testování, jenže jde o to, že otravují každého. Správně by se měl prostě testovat a následně léčit člověk s příznaky, pokud mu ony příznaky ztěžují život, to by ale neudali vakcíny. Takže chtějí bzüzerovt každého. Prostě, žádná epidemie již není a k těm samým výsledkům ohledně pozitivity by došli u kdejajé jiné nemoci, pokud by ji takto masivně sledovali

  1. Jj, ale ,,kšefty se musí hejbat”, přece nechceš aby ,,fajzr” přišel o tak dlouho připravovanou investici?

 20. Vždyť to se ví od samého počátku, že očkovaní mohou virus dál šířit, jen při nakažení by měli mít mírnější průběh. Takže testování je nutné, jiná cesta bohužel není.

 21. Tak člověku, který se nechal testovat pro ochranu svého zdraví asi testování vadit nebude. Ale takových u nás moc není,co?

 22. jasně že očkovaní virus šíří. Očkovali se aby se testovat nemuseli nikoliv kvůli zdraví . aleskutečnost je , že testovat se budou muset tak at si tio užijí aktivisté.

 23. Kunda Dušek řekl pravdu. Pokud to potvrdí, jsem přípravek zaplatit za jeho a rodiny za likvidaci

 24. V tomhle prohnilém státě už neplatí vůbec nic. Nemůžete věřit nikomu nic. V tuhle chvíli si připadáme jako pokusná morčata těch “chytrolínů” typu Maďar, Dušek a další spolek. Jak dlouho si nechají lidi toto jednání líbit. To se můžeme tisíckrát očkovat až nám to úplně rozvrátí imunitní systém. Hlavně, že farmaceutické konglomeráty budou vydělávat miliony milionů…. Už se očkovat dál nenechám. Pravdu mají už věřím tomu ti, že všechno je to na nic a k ničemu. Už se dál očkovat nenenechám. Myslela jsem to dobře se sebou a druhými, ale čím dál víc nabývám dojmu, že všechno je to na nic.Prat do sebe látky a k ničemu to není. Jen to ublíží.

 25. Očkovaní mě pěkně serou, když nám neočkovaným zabírají na JIP místa, která budeme prý potřebovat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *