Vymažte profil Daniela Vávry, žádá Facebook vysokoškolský pedagog Dolák. Jeho fanoušci mu prý vyhrožují zastřelením

Známý herní vývojář a glosátor veřejného dění Daniel Vávra se dostal do křížku s vysokoškolským pedagogem Antonínem Dolákem. Vše začalo nevinnou pří o to, který z epidemiologů (Jiří Beran či Jan Kulveit) má správný názor na vývoj situace kolem Covidu-19 a přijatá opatření proti jeho šíření, brzy však eskalovalo přes politologicko-filozofickou rovinu až k drsnému osočováním a nepřátelským výhrůžkám.

Zatímco Daniel Vávra píše příspěvky k věci na svůj facebookový profil, Antonín Dolák mu odpovídá prostřednictvím svého youtubového kanálu. Oba tak využívají platforem, na kterých se cítí nejsilnější. O poznání více podporovatelů má však Vávra, kdy pod každým z jeho příspěvků se objevují tisíce “lajků”, případně příspěvků vyjadřujících mu podporu. Některé z nich jsou podle Doláka silně za hranou, protože mu vyhrožují fyzickou likvidací, napadením, případně vyzývají k tomu, aby přišel o svou práci na Filozofické fakultě Ostravské univerzity s tím, že “takový člověk nemůže vyučovat mladé lidi”.

Situace už došla příliš daleko

Už ta situace zašla opravdu daleko a je na hraně trestného činu a Daniel Vávra na svém profilu poskytuje prostor, aby se jeho fanoušci domlouvali proti mě velmi dehonestujícím způsobem. Vyhrožovali smrtí, kulkou, zbraněma, hodně to psali i mě,” uvedl Antonín Dolák na svém youtobovém kanálu.

Já soudruhu Dolákovi nic nevyčítám. Jen jsem napsal, že je to boží a komunistické hovado,” ohradil se Vávra vůči tomu, že by měl pedagoga z něčeho osočovat a vyzývat k jeho inzultaci. Dolák však trvá na tom, že komunistou není a vyznává pouze hodnoty moderní levice.

Jeho profil poskytuje prostor nenávistnému obsahu a měl by být tedy vymazán. Pokud to cítíte jako já, nahlašujte prosím Facebooku jeho profil, najděte další příspěvky, které jsou nenávistné, je jich tam spousta,” vyzval na svém kanále Antonín Dolák. “Teď jsem se v jeho hledáčku ocitl já, ale dříve se tam ocitli jiní, na které velmi sprostě útočil.

Právě Daniel Vávra přitom patří k osobnostem, které prosazují regulaci platforem jako právě Facebook v jejich možnostech mazat profily bez jakéhokoliv vysvětlení za svévolný výklad názorů. Za tímto účelem dokonce spustil široce sledovanou petici Stop Cenzuře.

Foto: archiv Dana Vávry

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments