Zabouchnuté auto s klíčky vevnitř otevřete s pomocí tkaničky od bot

Klíčky zabouchnuté ve vozidle jsou veliká mrzutost. Nezřídka tato situace končí voláním na asistenční službu a odtah vozidla do servisu. Existuje i rychlejší řešení, například pomocí cihly. To ale považujeme až za krajní řešení. Nejdříve můžete zkusit několik fíglů, které by vám mohli ze svízelné situace pomoci. Například tkaničky od bot.

Bohužel v drtivé většině jsou podobné postupy aplikovatelné pouze na starší vozidla. Nová auta disponují rozsáhlými bezpečnostními systémy, které dokáží prolomit jen skuteční odborníci.

Na zabouchnuté dveře tkaničkou

Jednou z úplně nejzákladnější možností je použití tkaničky od bot. Dle videí na internetu jde o zcela triviální postup. Nicméně vozidlo, které autor videa otevíral, rozhodně mezi nové modely nepatřilo. Na druhou stranu, nepatřilo ani mezi staré vraky. Ukazuje se, že i do vozidel z poloviny posledního dvacetiletí se lze dostat.

Na tkaničce se uváže očko, které se zasune za dveře. Cílem je zachytit západku a zatáhnout. Zabouchnuté dveře by se měli otevřít.

Rozhodně nepokoušejte štěstí. I když vás může lákat si postup vyzkoušet, mějte po ruce náhradní klíče. Navíc doporučujeme to zkoušet jen na svém autě. Jinak by to mohlo být mylně vykládáno jako pokus o vykradení auta.

Foto: Shutterstock

Kousek drátu na scéně

Mnohokrát zfilmovaný trik s drátem, pomocí kterého lupič otevře auto má reálný základ. Není to ale tak snadné.

Na pomoc budeme potřebovat kromě drátu i pilník a šroubovák. Drát musí být dostatečně pevný. Nejdříve odstraníme těsnění kolem okna. S tím by nám pomohl pilník a šroubovák. Drát na jeho konci ohneme a háček strčíme do mezery, která se objevila po odstranění těsnění. Háčkem se snažíme lokalizovat zámek auta. Po úspěšné lokalizaci posuňte šperhák vlevo. Zde by se měl nacházet mechanismus na dveřích, který je nutné drátem nadzvednout.

V nových modelech by se nemělo stát, že se vám vozidlo samovolně zamkne s klíči uvnitř. Vozidla mají inteligentní systémy, které dokáží lokalizovat přítomnost klíče ve vozidle. Díky tomu se vozidlo nezamkne. Nicméně, nemá cenu pokoušet poruchu nebo náhodu, že.

Foto: Shutterstock, zdroj: autorský komentář, cars24, wikiHow

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments