Záhada, kdy se rodila samá dvojčata. Mohl za to Josef Mengele?

V brazilském městě Candido Godoi stále řeší záhadu, kdy se zde vyskytuje podezřele velké množství dvojčat. Tato jsou navíc světlovlasá s modrýma očima, což nahrává teorii, že danou situaci má na svědomí nacistický lékař Josef Mengele, jenž uprchl do Jižní Ameriky, kde pokračoval ve svých pokusech.

Záhada s dvojčaty

Ve čtvrti Sao Pedro, jež spadá pod brazilské město Candido Godoi, žije celkem 80 rodin. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se v nich nevyskytovalo hned 38 dvojčat. Odborníci se tak začali zajímat, co stojí za tímto vysokým počtem, a přišli s několika teoriemi.

Dvojčata v brazilském městečku si jsou poměrně podobná. Mají světlé vlasy a modré oči, což bylo v nacistickém Německu považováno za ideální a jediný žádoucí vzhled. I proto přišel argentinský publicista Jorge Camarasa s teorií, že za vysoký výskyt dvojčat v Candido Godoi může nacistický lékař Josef Mengele.

Ten byl známý svými nechutnými pokusy na lidech, přičemž před spravedlností pak utekl do Jižní Ameriky. I zde měl dle řady svědků pokračovat se svými experimenty s umělým oplodněním na místních ženách.

Foto: Shutterstock

Mengele toho neměl být schopen

Tato teorie má ale své kritiky včetně brazilské genetičky Ursuly Matteové, která přišla s tím, že podobný jev s dvojčaty se vyskytuje i na jiných místech. Jako příklad uvedla městečko Linha São Pedro, kam byla se svým týmem již dříve pozvaná.

Tím se Matteová snažila dokázat to, že vysoký výskyt dvojčat se týká více odlehlých míst a není k tomu potřeba žádného vnějšího přičinění. To by sice vyvracelo teorii o Mengelem, s přesným vysvětlením ale brazilská odbornice nepřišla.

Aktuálně vědci souhlasí s tím, že Mengele nemá se situací v Candido Godoi nic společného. Nacistický lékař neměl mít ani potřebné znalosti, aby byl schopen vyvolat nárůst porodů dvojčat v úzké komunitě. Mnozí navíc poukazují i na fakt, že oblasti s vysokým počtem dvojčat se vyskytovaly i v předválečném období, kdy Mengele ještě nikterak neexperimentoval.

Foto: Shutterstock, zdroj: NYTimes, TheTelegraph

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments