Záhada mimozemšťana, který přerušil televizní vysílání. Chtěl svět varovat před 3. světovou válkou?

V roce 1977 došlo k neobvyklému incidentu, který dodnes zůstává záhadou. Během živého televizního vysílání v britské stanici Southern Television se na obrazovce objevil neznámý muž, který přerušil vysílání a vyslal do éteru varování ohledně třetí světové války.

Dne 26. listopadu 1977 a v jižní Anglii běží pravidelné večerní zprávy. Něco málo po 17. hodině je moderátor Andrew Gardner přerušen a následně se divákům na televizi zobrazil rozechvěný obraz doprovázený hlubokým hlasem, který připomínal počítačem generovaný hlas.

Jsme ve vesmíru sami?

Hlas se nejdříve představil jako „Vrillon“, zástupce „Aštarova galaktického velení“ a následně přednesl slova, která nešlo brát na lehkou váhu. Ve svém sdělení žádal lidi ke vzdání se válečných způsobů a přijetí míru, než bude pozdě. Hlas varoval lidstvo před katastrofou, která by mohla ohrozit nejen lidstvo samotné, ale také i ostatní světy. Lidé měli přestat zbrojit a nastolit novou éru, kde by všichni žili v harmonii.

Vedení televize chtělo incident ututlat

Vysílání náhle skončilo začátkem programu Looney Tunes. Tisíce lidí v jižní Anglii sice podivná slova slyšelo, ale tuto televizní událost považovalo za vtip. Vedení televize se dokonce za zmatek omluvila, ale všichni včetně moderátora se snažili danou situaci nerozmazávat. Jenže jakmile britská média o tomto incidentu informovala, začala se o něj zajímat také média mezinárodní.

Zdroj: YouTube

Zdroj signálu nikdy vypátraný nebyl

Hned několik společností začalo pátrat po zdroji signálu, ale nikdo nebyl vypátrán. Bylo zjištěno, že signál byl odeslán na anténu vysílače Hannington, ale zdroj signálu zůstal neznámý. Také ufologové se snažili incident podrobně prozkoumat a většina z nich si stojí za tím, že toto televizní poselství, které bylo vysíláno, mohlo být pokusem mimozemských bytostí o kontakt s lidmi, aby se předešlo třetí světové válce. Zajímavostí je, že tento incident se stal v roce 1977, tedy téměř před padesáti lety, v době, kdy byla situace v rámci studené války mezi Západem a SSSR obzvláště napjatá.

Foto: Shutterstock, zdroj: Wikipedia, YouTube, Ultimateclassicrock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments