Záhadný Mariánský příkop stále skrývá tajemné živočichy a možná i něco úplně jiného

Mariánský příkop je nejhlubším místem planety. Nachází se v Tichém oceánu, má tektonický původ a pro lidstvo stále zůstává tak trochu záhadou. O tom svědčí i událost, co se zde odehrála. Po tajemném zvuku došlo k napadení průzkumné sondy. Co mohlo stát za tímto útokem?

Záhadný život pod hladinou

O tom, co se děje v Mariánském příkopu, víme jen málo. Život zde je rušný a rozmanitost tvorů pestrá. Ke zkoumání života v takových hloubkách se používají výzkumná plavidla. Díky tomu se vědci domnívají, že v Mariánském příkopu žijí i gigantičtí tvorové, kteří nám doposud nejsou známi. Aby lidstvo přišlo na kloub tomu, co se v kilometrech pod mořskou hladinou děje, podniká do hlubin výboje Americký Národní úřad pro oceán a atmosféru.

Světlo a napadená sonda

Při sérii ponorů průzkumných sond došlo také k jedné zvláštní události. Nejprve sonda zaznamenala světlo, které vědci přisuzují mořským živočichům. Ti totiž za určitých podmínek dokážou svítit, stejně jako například světlušky. Následně průzkumnou sondu něco napadlo.

Podivný zvuk a vědci na rozpacích

Vědci měli jediné štěstí, že se jim sondu podařilo zachránit. Abyste lépe pochopili jejich šok, musíme zmínit, že výzkumné sondy jsou konstruovány tak, že jsou téměř nezničitelné. Musí totiž odolat vysokému tlaku vody a jsou vyrobeny z ocelových plášťů. Lidstvu známí mořští živočichové by je nebyli schopni tolik poničit. Bohužel videozáznam se nedochoval. Jediné, co zůstalo, byl podivný zvuk. O co se mohlo jednat? Vědci na odpověď stále nepřišli a zůstávají v šoku z toho, co se může na dně oceánu nacházet.

Mohlo se jednat o gigantické tvory, kteří dosahují rozměrů dinosaurů? Nebo jsou za podivnými zvuky nějací roboti? Doufejme, že odpověď na tuto otázku se nám jednou podaří zjistit.

Foto: Shutterstock, zdroj: npr, Outlooktraveller

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments