Nejhorší místa v letadle, kam vás aerolinky posadí, když nebudete opatrní. Může se vám to vymstít

Určitě si přejete, aby váš pobyt v zahraničí začal co nejlépe, což může výrazně ovlivnit právě výběr místa v letadle. Špatný výběr sedadla může vést k vytvoření výrazného přebytečného stresu a celkově váš zážitek z letu pokazit. Výběr místa je důležitý zejména pro dlouhé mezinárodní lety.

Jak se vyhnout nejhorším místům v letadle?

Nejběžnější cestou je si zarezervovat sedadlo v první nebo obchodní třídě. Lze se tak vyhnout mnohým problémům, ale mějte na paměti, že si musíte výrazně připlatit, a to v řádech stovek až tisíců korun oproti běžným sedadlům. Pokud si sedadlo sami nerezervujete vůbec, tak vám přidělí zpravidla ta nejhorší místa. Proto si zarezervujte svůj palubní lístek co nejdříve, abyste si nevybírali v době, kdy jsou nejlepší místa již zabraná, abyste ze svého letu měli co možná nejlepší vzpomínky.

Foto: Shutterstock

Špatná a ještě horší místa

V letadle se nachází mnoho nepohodlných míst. Za nejhorší výběr je obecně považováno prostřední sedadlo. Pokud necestujete s rodinou, ale sami, často vás toto místo “nutí” sedět mezi dvěma cizími lidmi, což může samo o sobě vyústit ve špatný zážitek. Tomu nepomáhá ani fakt, že se nelze opřít jako u uličky či u okna. Tato místa však poskytují výhodu pocitu bezpečí pro jedince se strachem z létání.

Pokud vám na cestování letadlem vadí, když více pociťujete turbulence, asi byste si neměli vybírat sedadla umístěná v zadní části letadla, kde se vyšším turbulencím nevyhnete. K tomu ještě budete vystupovat z letadla jako poslední, což může přijít velmi nevhod, obzvlášť pokud potřebujete stihnout těsně navazující let. Kromě negativních vlastností zadních sedadel nabízejí tato sedadla i jednu dobrou, a to větší prostor pro nohy.

Další, ne úplně nejlepší volbou, je přepážková řada sedadel, která se nachází většinou v první řadě hlavní kabiny. I přes nabízené výhody, zejména umístění v přední části letadla přináší i nevýhodu, že před cestujícím se nachází stěna a není zde tak dostatek místa na uložení vašich osobních menších zavazadel, jako například tašek a zavazadla tak musí jít do horní přehrádky. Tato sedadla jsou pak mnohem lepší v první třídě a business třídě.

Foto: Shutterstock, zdroj: Thepointsguy, Washingtonpost

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments