Zahrádky jen pro očkované? Přesně toho jsme se báli, bez vakcíny bude normální život nemožný

Vláda oznámila, že už za týden budou moci otevřít zahrádky restauračních zařízení. Jde jednoznačně o velký symbol rozvolňování a postupného návratu k normálu. Jen kdyby nebyl zkalen nečekaným dodatkem. Po vzoru kadeřnictví bude totiž možné na zahrádku restaurace vstoupit pouze s očkovacím certifikátem nebo osvědčením o platném testu.

Bez velkých diskuzí se tu zavádí podmínky, které ještě před časem odmítala i samotná vláda. Jeden čas dokonce ministerstvo zdravotnictví vedlo informaci o tom, že očkovaní lidé budou v mnoha ohledech zvýhodněni, jako dezinformaci. V této sekci už ji dnes pochopitelně nenajdete, protože se proměnila v oficiální vládní politiku.

Jistě, očkování není povinné a stále existují zadní vrátka v podobě testu. Jenže právě na příkladu návštěvy zahrádek se ukazuje, jak nutné vlastně očkování bude. Vždyť na testy je nutné se objednat několik dní dopředu. V případě těch PCR obdržíte výsledek další den, u těch antigenních si počkáte si pár desítek minut počkáte. Ani jedna z variant ale není slučitelná se spontánní návštěvou restaurace, pro kterou se rozhodnete třeba s kolegy z práce nebo když zrovna dostanete za teplého počasí chuť na pivo.

Neočkovaní lidé budou muset svůj život velmi přesně plánovat podle toho, zda zrovna mají v ruce osvědčení o platném negativním testu nebo nikoliv. Naopak ti očkovaní nemusí řešit vůbec nic.

Ze strany státu by bylo férovější přiznat, jak se věci skutečně mají. Pravdou je, že bez očkování se koronaviru zřejmě nezbavíme. Ať tedy jednoznačně padne sdělení, že normální život bez vakcíny nebude možný.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments