Zaznamenali extrémní anomálie. V létě může být v Česku až brutální počasí

Ze satelitů je jasně patrné, že se schyluje k něčemu neobyčejnému. Vědci zjistili, že voda v severní části Atlantického oceánu je rekordně teplá. Panují zde dokonce extrémní anomálie, a to hned ve dvou oblastech, jež potom ovlivňují počasí v Evropě. Panují rovněž obavy z hurikánové sezóny.

Tohle ještě neviděli

Právě počasí v Evropě, tedy i v České republiky, do značné míry ovlivňují jevy v Atlantiku. Proto jim meteorologové věnují velkou pozornost. Dá se z nich totiž mnohé vyčíst. Jak informoval server Severe Weather Europe, došlo ke zjištěné neobvyklých teplot v subtropické části severního Atlantiku.

Zjistilo se, že teplota v této severní části oceánu je výrazně vyšší, než jak bývá pro tuto část roku obvyklé. Dokonce je vůbec nejvyšší v historii měření, a to velmi podstatně, což vyvolává nemalé obavy. Pakliže by vás zajímalo, kde jsou teplotní anomálie největší, potom vězte, že je to v okolí Kapverdských ostrovů a také kolem Kanárských ostrovů.

Foto: Shutterstock

Jak to dopadne?

Dříve i o poznání slabší jevy tohoto charakteru způsobovaly silnou hurikánovou sezónu. Není tedy vyloučeno, že tomu tak bude i letos. A jak už víme, extrémní jevy jako tornáda se objevují už i v Evropě, ostatně před dvěma lety jsme ho měli na Moravě, kde se z toho sbírají dodnes.

Jak se ukazuje, počasí začíná pro Evropu představovat skutečně velkou hrozbu. Příštích pět let by podle meteorologů mělo být vůbec nejteplejších v historii lidstva. Jeden z příštích pěti roku potom může dokonce překonat kritickou hranici, kterou představuje průměrné navýšení roční teploty o 1,5 % a více v porovnání se stavem před průmyslovou revolucí.

Podle některých vědců potom tyto problémy budou v Česku ještě hlubší, protože zde dojde pravděpodobně k ještě většímu nárůstu teplot.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments