Zdravá výživa vám nabídne nové chuťové zážitky

Chcete začít konečně žít zdravě? Jděte do toho! Zdravá výživa vás překvapí nepřeberným množstvím nových chutí, pro které se nadchnete. Jíst zdravě rozhodně neznamená vzdát se dobrého jídla.

Nejčastěji nad svým stravováním uvažujeme až ve chvíli, kdy naše váha atakuje astronomické hodnoty nebo když se u nás objeví zdravotní problémy. Nikdy není pozdě na změnu. A tou základní je právě smysluplnější stravování a preferování zdravých potravin.

Hladovění není cestou k trvale nízké hmotnosti

Nemusíme hladovět, abychom měli postavu bez nadváhy. Určitě ale musíme začít přemýšlet nad svým jídelníčkem. Jestliže máme chuť na sladké, mělo by nám toto mlsání nabídnout potřebné nutriční hodnoty pro náš každodenní jídelníček a rozhodně by nemělo být další denní porcí. Mnoho lidí si neuvědomuje, že právě mlsání navíc přidává do jejich denního jídelníčku hned několik porcí jídla.

Skutečně potřebujeme pět jídel denně?

Čím dál tím častěji odborníci tvrdí: Rozhodně ne! Někteří doporučují dokonce pouze jedno či dvě jídla denně. Jiní jíst, až když máme hlad. Třeba nevěříte ani jednomu z těchto doporučení. Pravdou však je, že všichni shodně doporučují potraviny dobře vybírat a běžné jídlo by v našem jídelníčku měla nahradit zdravá výživa.

Naplňte si špajz zdravou výživou

Kdo se chce zdravě stravovat, musí se především zdravou výživou obklopit. Zbavte se nezdravých věcí a naplňte špajz či komodu na jídlo zdravějšími potravinami. Jakmile dostanete hlad či je čas rychle něco ukuchtit, musíte je mít především po ruce. Je nutné, aby byla zdravá výživa připravena rychle a zdravě zaplnit náš žaludek a současně též uspokojit naše chutě. Nezdravé potraviny přestaneme jíst pouze tehdy, pokud je doma vůbec nemáme.

Zkuste si dělat tipy na jídelníček

Přísná dieta vede k výčitkám, jestliže ji porušíme. Takže od ní často zcela ustoupíme, případně se do ní ani nepouštíme, protože si nevěříme.

Zkuste to jinak. Nakupte si zdravé potraviny v e-shopu Notino.cz a udělejte si týdenní tipy na zdravé dobroty. Něco, na co se budete těšit. Ať již jako na svačinku po cvičení, nebo třeba na něco, co si uvaříte. A když na to nebudete čas? Nemějte výčitky, prostě to byl pouze tip. Ale z vlastní zkušenosti vám mohu říct, že na tipy se těšíme a obvykle si je užijeme. Naopak, přísný jídelníček nás odpudí. Zdravá výživa nás prostě musí bavit.

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments