Zeman bude sloužit Kremlu ještě rok a tři čtvrtě, říká Ondřej Neff. Kdo přijde po něm? Možná Okamura

Česká republika se dostala do nezáviděníhodné situace. Prezident Miloš Zeman se chytrou politikou snaží prosadit svého koně v závodě o dostavbu jaderného bloku v Dukovanech. Zatímco i premiér Andrej Babiš se tendr snaží všemožně brzdit, aby v něm nemusel rozhodovat, prezidentovo okolí si vyhlédlo ministra průmyslu Karla Havlíčka, který začal zničehonic vykonávat jeho vůli, když v podstatě navzdory všem oslovil i ruský Rosatom.

Podle publicisty a odborníka na moderní technologie Ondřeje Neffa je teď nutné přečkat dobu, kdy bude Zeman ještě prezidentem a pokud možno se pokusit nic nerozhodnout. Jakmile v úřadu skončí, je velká šance, že tlak Ruska na Českou republiku opadne.

“Zeman bude sloužit Kremlu ještě rok a tři čtvrtě, pak, přejme mu zdraví, třeba odjede zase objímat stromy. Jde o to vydržet ty necelé dva roky, s přáním, aby na jeho místo nenastoupil ještě někdo horší než on. Těžko si to představit, v úvahu připadá Okamura,” uvedl Ondřej Neff ve svém textu pro server Neviditelný pes. “Ale to je zatím v nedohlednu. Rok a tři čtvrtě, to je v kalendáři výstavby jaderky kratičká doba. Ten akt ministrem Havlíčkem podepsaný a jistě nikoli jím navržený může být vnímán i jako pokus o získání času. Bezpečnostní dotazník, co je to za pitomost? Ale je to odklad a hodiny na Hradě tikají.

Publicista však ironicky poznamenává, že v České republice v dnešní době stejně nelze nic postavit. “Osobní prognóza: netřeba se rozčilovat, natož bát. V Česku se nedá prosadit nic. Nedá se tu nic postavit. Nestavějí se železnice ani dálnice. Směšná je představa, že by tu mohl vzniknout nový jaderný blok.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments