Zeman vyzval Václava Klause k návratu do politiky. Bude příštím prezidentem?

Přestože ti dva patřili v devadesátých letech mezi úhlavní politické nepřátele, teď je pojí přátelství. Také proto prezident Miloš Zeman zavítal na oslavu 80. narozenin svého předchůdce Václava Klause.

Zeman tentokrát projevil humor, když Klause obdaroval pozlacené pero z palisandrového dřeva. Narážel tím na někdejší Klausovu aféru s odcizeným perem v Chile před zraky kamer.

Současný prezident však Václava Klause také vyzval k tomu, aby se naplno vrátil do politiky. “A co ještě říci na závěr? Chybíš nám. Myslíš si, že jsi dost v politice, když píšeš různé komentáře. Je to málo a měl by ses do aktivní politiky vrátit. A myslím, že řada lidí, včetně mých voličů, by Tě v tom podpořila,” řekl Zeman Klausovi podle oficiálního hradního webu. Ten tak svým výrokem připustil, že oba politici dnes míří na obdobný voličský elektorát.

O návratu Václava Klause do politiky se začalo nahlas spekulovat před pár měsíci. Exprezident byl velmi aktivním kritikem covidových opatření a získal v tomto velkou podporu veřejnosti. Zároveň začal kritizovat zejména Pirátskou stranu, která podle něj představuje velké nebezpečí.

Zdá se však, že do říjnových parlamentních voleb Václav Klaus nenastoupí. Jako pravděpodobnější varianta se tak jeví, že bude v roce 2023 kandidovat na prezidenta. Tím už byl po dvě volební období. Nesměl kandidovat potřetí po sobě, ale nyní už znovu může.

Sám Václav Klaus svůj návrat do politiky v posledních rozhovorech nevyloučil a naopak poznamenal, že ho k tomu vyzývá stále více lidí. Teď se k nim tedy přidala i skutečně těžká váha, prezident Miloš Zeman.

Oba politiky dnes pojí například jejich pohled na Rusko, který nevnímají jako hrozbu, nýbrž jako přirozeného partnera, ať už politického či obchodního.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments