Zemana mám rád, přiznal Jan Hamáček. Největší radost z něj má ale Moskva, zaútočil ministr

Ministr vnitra Jan Hamáček vyjádřil své sympatie prezidentovi Miloši Zemanovi, který o něm podobně hovořil v nedělním diskuzním pořadu na CNN Prima News. “Já mám Miloše Zemana také rád a nechci ho proto kritizovat. Potvrdil, že ho vláda informovala, potvrdil, že naše kroky podpořil. Jsem rád, že v zásadních krocích jednají ústavní činitelé ve shodě,” uvedl k vystoupení prezidenta Jan Hamáček.

To je ale tak celé, s čím ministr vnitra souhlasil. Prezident Miloš Zeman totiž potvrdil obavy z toho, že vyšetřování vrbětické kauzy zpochybní. A tak se také stalo. Podle prezidenta stále není prokázáno, že za výbuchem muničních skladů stáli ruští agenti. Vyšetřovatelé prý pracují i s druhou verzí, podle které mohla výbuch způsobit neodborná manipulace s výbušninami.

Podle Jana Hamáčka byla slova prezidenta o této verzi zbytečná. Podle něj existuje ještě neveřejný vyšetřovací spis policie, v němž se důkazů o zapojení ruských agentů do výbuchu ve Vrběticích nachází mnohem více. “Popravdě řečeno, největší radost z toho měli v Moskvě. Přidal k tomu druhou verzi, nevím proč to pan prezident řekl, České republice to moc nepomohlo,” uvedl Jan Hamáček v televizi Nova.

Prezident Miloš Zeman byl po svém vystoupení k vrbětické kauze silně kritizován, a to zejména ze strany opozice a bezpečnostních expertů. Naboural totiž jednotnou pozici České republiky a navíc vyzradil utajované informace. Rusko okamžitě jeho výroků využilo k propagandistickým účelům.

Teď už je poměrně jasné, že dosud deklarovaná shoda mezi vládou a prezidentem končí. Zatímco vláda musí proti Rusku zaujmout přísnou pozici, prezident bude fungovat jako jeho advokát.

Foto: Úřad vlády ČR

Články
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments