3. 5. 2024

11 příspěvků u článku “Zemědělci v Česku do toho praštili. Rozjeli vlastní obchod. Skvělá kvalita, ceny za polovic. Lidl a Albert hodně v úzkých

  1. V té prodejně jsem nebyl, ale podle cen to není levnější než v obchodech, naopak je to tam dražší. A věc druhá, v nějakém jiném reklamním článku o tom obchodě se píše, že maso se k vám dostane druhý den po porážce. Nezlobte se na mě, ale maso druhý den po porážce bych nechtěl ani zadarmo. Nevím, co bych s takovou podrážkou dělal. Maso potřebuje viset a zrát, hovězí klidně i půl roku, vepřové alespoň týden, drůbeží klidně 14 dní. Maso druhý den po porážce je plné vody a kyseliny mléčné, tzn. je těžké a zemědělci za něj dostanou víc, proto se ho snaží prodat co nejrychleji i když vědí, že je to hnusné, tvrdé a nepoživatelné. Navíc zrání masa kromě ztráty hmotnosti znamená i velké náklady na chlazení, což by naši chudáčci zemědělci už neunesli. Mnohem chutnější je maso z Polska a nebo jiného dovozu, protože v zahraničí nechávají maso zrát a navíc ještě dozrává ve vakuu cestou k nám.

      1. Bohů dík ano jsem.A když by to někdo vyzkoušel chodit kolem toho celý rok tak by věděl že cena za tu namahu a odříkání si dovolene volná klidu kolik peněz do to strčí tak by jste věděli že ta cena tak vysoká není.A kdysi to tak bylo jelikož nebyli mražaky tak to celé doby viselo a šetřilo se.Ne jak teď že člověk musí mít pomalu deně maso jelikož si ho může dovolit,kdysibna to nebylo.

    1. Zprávy jsou zmatené, nikdy se nic konkrétního z nich nedovite. Navíc přicházejí i v době, kdy už usinate.
      Nikde jsem neviděla levnější potraviny než v supermarketu. Na trzích nehorazne predrazeno. Jediné, co se dá levněji u zemědělce koupit jsou brambory po sklizni a zelenina a ovoce samosberem. Tak ať už přestanou lidí prudit, jen to vyvolává blbou náladu

    2. Tak to Vám chutnají ty hnusné antibiotické dovozy tak to přeji Dobrou chuť.Čerstve maso je nadevše.To jde vidět co máte raději humus protože jste na to zvyklý a nevažite si domácího chovů

  2. Pokud vim ,tak Hanácký gru t je jen jeden bylo by jich potřeba tak alespoň 100 pak by řetězce opravdu plakali . Zatím tam stále chodí hodně lidí a zisky tečou ,tak je to zase ,tak moc netrápí ……

    1. Přesně tak jak říkáte, ale proč by lidé cpali peníze do domácího, když raději budou cpat do cizího.To jsme to dopracovali hurá ☹️☹️☹️☹️

  3. Nevím jak v obřích italských městech, ale k každém”střediskovém” jsou i Itálii 2krat týdne veřejné trhy. zeměfdělců a chovatelů.
    Pak mohou místní obchody těžko odírat občany z kůže, jako to dělají zahraniční majitele supermarketů v ČR!
    Pochlapte se zemědělci!!!

  4. Přejí to ať to zemědělcům vyjde.A moc se těším až bude takový obchod v Ostravě.Rada je budu podporovat.Ja ten dovozový hnus nemůžu ani cítit ani vidět.Mam vše svoje a nad domácí věci není.Jen se bojím te naše vlády která se snaží naše zemědělce utapět čím dal víc.Same zákazy,kontroly, hlídání,max.počty zvířat to je už horší než za komunismu,tomu říkají demokracie.Ne je to pouze bič a ostuda pro náš stát že nerozvíjí naše zemědělce. A podporují jiné státy hlavně že nejsou peníze.Tak zemědělci nedejte se a ukažte jak umíme být v tomto samostatní a nepotřebujem žádne dovozy Naše matička půda je samostatná a dobře úrodná.Fandím Vám a držím pěsti a budu se za všechny tyto lidí modlit.

  5. Pohled autora je velice smutný, jen tím ukazuje jaký má pohled na svět a je mi ho docela líto, protože pohled na svět rovná se prožívané pocity jemu odpovídající, obvinit obchodní řetězce které lidem pomáhají jak mohou, a v důsledku státních zásahů vznikají věci, které se ani mě nelíbí, má je ale na svědomí stát, nikoli obchodníci, ti se jen řídí trhem, tak jako naprosto každý člověk, to je přirozené, to co přirozené není jsou státní zásahy, zejména dotace atd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *