Žena vyřízla dítě z dělohy těhotné. Za odporný trest dostane smrtící injekci

Celých sedm desetiletí trvalo ve Spojených státech amerických období, kdy nebyla popravena žádná žena. To se teď ale změní. Trest smrti ve státě Indiana dostala Lisa Montgomery za obzvlášť hrůzný čin. Uškrcením usmrtila ženu, které následně vyřízla dítě z dělohy. Podle obhajoby měla žena trpět bludem falešného těhotenství. Porota složená ze zástupců veřejnosti, jak je tomu v USA zvykem, tomu však neuvěřila.

Čekání v cele smrti

Děsivý čin se odehrál už v roce 2004. Tehdy šestatřicetiletá Lisa Montgomery dorazila do domu Bobbie Stinnett pod záminkou koupě psa, které oběť prodávala. Hned poté, co Lisa vkročila do domu, vrhla se na nic netušící ženu, kterou přiškrtila připraveným lanem. Bobbie upadla do bězvědomí, ale brzy se ještě naposledy probrala pod vlivem obrovské bolesti. To když do ní vražedkyně vbodla kuchyňský nůž. Vzmohla už se jen na mírný odpor, načež Montgomery uškrtila definitivně. Pak vyjmula dítě z jejího těla a snažila se ho vydávat za vlastní.

Tento život ale neměl dlouhého trvání a Lisa Montgomery byla záhy dopadena. Po třech letech byla odsouzena k trestu smrti. Ve Spojených státech amerických je přitom obvyklé, že takoví zločinci pak ještě dlouhá léta sedí ve vězení, než k trestu skutečně dojde. Čas této vražedkyně se ale podle všeho naplnil a soud rozhodl, že dostane smrtící injekci 8. prosince tohoto roku.

Porota neuvěřila bludům

Lisa Montgomery, která se k činu nakonec přiznala, se pokoušela ještě trest zvrátit. Její obhájci podle listu USA Today tvrdili, že je mentálně narušená, na čemž má podíl především zneužívání v dětství. Také se snažili porotu přesvědčit o tom, že žena trpěla bludy o vlastním těhotenstvím, které chtěla tímto zvráceným způsobem přetavit v realitu. Tato strategie se ale nesetkala s úspěchem.

Trest smrti pro Lisu Montgomery je svým způsobem výjimečnou událostí. Žena byla v USA naposledy popravena v roce 1953. Byla to Bonnie Heady, která za vraždu šestiletého chlapce dostala skončila v plynové komoře. V současné době už jsou tresty smrti prováděny humánnějším způsobem smrtící injekcí. Samotná existence trestu smrti však pravidelně budí v Americe vášně. V nedávné době některé firmy odmítly dodávat smrtící koktejl pro injekce. Našli se však dodavatelé noví.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments